Sakarya’da yeni koronavirüs önlemleri nedeniyle “kız isteme, düğün ve nikaha” kısıtlama getirildi

Sakarya’da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında yeni kararlar alındı. Şehirde kız isteme, düğün, nikah gibi etkinliklerin yanı sıra bütün spor salonlarının faaliyetlerinin 1 Mart’tan itibaren 15 gün süreyle yapılmaması kararlaştırıldı. Sinema salonlarının faaliyetlerine verilen ara da 1 Nisan’a kadar uzatıldı
Takip et
Sakarya’da yeni koronavirüs önlemleri nedeniyle “kız isteme, düğün ve nikaha” kısıtlama getirildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında olağanüstü toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu, vaka artışlarının önüne geçilmesine yönelik yeni kararlar aldı.

DÜĞÜN, NİŞAN, NİKAH VE KIZ İSTEMEYE KISITLAMA

Bu doğrultuda, kent genelinde düğün, nişan, nikah, kız isteme gibi etkinliklerin yanı sıra bütün spor salonlarının faaliyetlerinin 1 Mart’tan itibaren 15 gün süreyle yapılmamasına karar verildi. Sinema salonlarının faaliyetlerine verilen ara da 1 Nisan’a kadar uzatıldı.

Öte Yandan İl Sağlık Müdürlüğünce hazırlanan afişlerin bütün belediyeler tarafından bilbordlara asılması sağlanacak. OSB ve küçük sanayi sitesi gibi iş yerlerinde Yaşam Eve Sığar (HES) kodu sorgulaması yapılacak.

Şehirde görev yapan bütün muhtarlara, Kovid-19 ile mücadele için alınan karar ve önlemlerin takibi ve uygulanmasında tam yetki ve sorumluluk verildi.

Apartman, site gibi yerleşim alanlarındaki bir araya gelinen ortak kullanım alanları (sosyal tesis, kapalı kamelya), ortak oturma mekanı biçiminde kullanılan mekanların kapatılması kararlaştırıldı.

Evlerde gün, mevlit, taziye, kutlama yahut buna benzer insanların bir araya gelmesine neden olan etkinlik ve buluşmaların yasaklanması hükmüne titizlikle riayet edilmesi karara bağlandı.

Kararlara uymayanlar ile ilgili, alakalı yasa maddeleri gereğince idari ve adli işlem uygulanacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.