adplus-dvertising

Sakarya’da nehir kenarında at kesildiğine dair iddia!

Sakarya'da Arifiye ilçesinden gelen ihbar ekipleri harekete geçirdi. Yaklaşık 10 kişilik bir grubun at kestiğine dair ihbarın yapıldığı bölgeye giden ekipler 40 tane at buldu.
Takip et
Sakarya’da nehir kenarında at kesildiğine dair iddia!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, Sakarya’nın Arifiye ilçesi Kumbaşı Mahallesi mevkiinden geçmekte olan Sakarya Nehri kenarında yaşandı. Edinilen bilgiye göre, 8 ila 10 kişilik bir grubun at kestiği yönünde jandarma ekiplerine ihbar yapıldı. İhbar üstüne harekete geçen jandarma ekipleri bölgeye ulaştığında ortalama 40 tane at buldu. E.H. (37) adlı şahsın atları farklı illerden tır vasıtası ile getirdiği belirlendi. Atları ticari ve yetiştirme maksatlı temin ettiğini beyan eden şahsın yanında akrabaları Y.Y. (40), E.H. (20), S.Y. (15), H.K. (32) ve İ.H. (25) adlı kişilerin de bulunduğu belirlendi.

Sakarya’da nehir kenarında at kesildiğine dair iddia!

Olay yerinde yapılan çalışmalarda herhangi bir kaçak at kesme işleminin görülmediği ancak şahıslara ait araçta yapılan kontrollerde ise E.H.’ye ait; bıçak, masat, poşet, el kantarı (tartı), ilaç, enjektör ve demir askı gibi kasap aletleri bulundu. Bölgedeki atlardan 5 adedinin yerde yattığı, ölmek üzere olduğu ve sağ olanların ise bakımsız olduğu da belirlendi. Konu ile ilgili Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek, talimatları sonucunda tahkikata başlatıldı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Zabıta timleri ve Arifiye İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerince ise idari işlem başlatıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.