adplus-dvertising

Sakarya’da köpeği ile sahibinin öldürülmekle tehdit edildiği iddiası

Sakarya’nın Karasu ilçesinde kendisi ve beslediği köpeğinin komşusu tarafından şiddete maruz kaldığını öne süren kadın, o dakikaları gözyaşları içerisinde anlattı. Komşusunun tavuklarına, farklı bir köpeğin saldırması sonucunda olayın meydana geldiğini ileri süren gözü yaşlı kadın, “Ben öleceğimi bilsem de köpeklerimi kimseye vermeyeceğim. Sopa da yesem darp da edilsem ben bunlar için canımı feda ediyorum. Benim çocuklarımı kimse alamaz” şeklinde konuştu.
Takip et
Sakarya’da köpeği ile sahibinin öldürülmekle tehdit edildiği iddiası
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, Karasu Yalı Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, tavukları köpek tarafından saldırıya uğrayan komşu, Meryem Varış ile beslediği köpeğini darp etti. Bölgedeki farklı bir köpeğin komşusunun tavuklarına saldırması sonucunda olayın meydana geldiğini iddia eden anne Meryem ve kızı Zeynep Varış yaşadıkları korku dolu olayı anlattı.

Evlerinin karşısında oturan komşularının tavuğuna farklı bir köpeğin saldırması sonucunda olayın meydana geldiğini ifade eden Zeynep Varış, “Ortalama bir ay önce karşı komşumuzun tavuğunu buradaki köpeklerden biri yemiş. Barınağa yakın bir yerdeyiz. 15-20 adet köpek var burada. Biz de üç adet küçük yavru köpeğe bakıyoruz. Köpeğin tavuğu yediği gün komşumuz, yanında bir erkekle birlikte otomobille kapıya kadar geldi. O köpeği aradı bulamadı. Elinde taş vardı, taşı fırlatacaktı bulamadı. Benim baktığım köpek de yanımda duruyordu. Taşı, benim kendi köpeğimin kafasına fırlattı. O an köpek bağırdı, ağladı” şeklinde konuştu.

Sakarya’da köpeği ile sahibinin öldürülmekle tehdit edildiği iddiası

“Köpekler buradan gitmediği takdirde öldüreceğini belirtti”

Olay esnasında öfkelendiğini ve kendini köpeğin önüne attığını belirten Zeynep Varış, “Bağırdım, çağırdım biraz, ellerin kırılsın dedim. Kendisi çekip gitti sonra. Bunun üstüne polisi aradım. Polisle beraber kapısına gittik. Polisin karşısında gayet rahat bir biçimde vurduğunu ve köpeklerin buradan gitmediği takdirde öldüreceğini belirtti. Polis, bunu sorduğunda da, ‘Çocuklarıma saldırdı. Çocuklarım okula gidemiyor’ şeklinde konuştu. Bu köpekler daha iki aylık ve saldırgan olsalardı o gün kafasına taş attığında ısırırdı” diyerek konuştu.
Varış, olaydan iki üç hafta sonra aynı kişinin annesine şiddet uyguladığını ve ölümle tehdit ettiğini de öne sürdü.

“Öleceğimi bilsem beslemeye devam edeceğim”

Karşılaştıkları vaziyet karşısında yaşadıkları üzüntüyü aktaran Varış, “İmkanım olsa bütün köpekleri besleyeceğim. Sonunda öleceğimi de bilsem, annem gibi darp edileceğimi de bilsem köpekleri beslemeye devam edeceğim. Kadına ve hayvana yönelik şiddetin engellenebilmesi için buradan devletimize sesleniyoruz. Hukuka güveniyoruz. Gereğinin yapılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Sopa da yesem, darp da edilsem bunlar için canımı feda ediyorum”

Komşusu tarafından darp edildiğini ileri süren anne Meryem Varış ise, “Ben öleceğimi bilsem de köpeklerimi kimseye vermeyeceğim. Sopa da yesem, darp da edilsem ben bunlar için canımı feda ediyorum. Benim çocuklarımı kimse alamaz. Kafam ve kolum ağrıyor. Suratım, kulağım mosmor. O gün bu bugündür psikolojim bozuldu. Ağlamaktan hiç susmuyorum. Hakkımı aramak istiyorum. Bir bayan darp edilmez” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.