Sakarya’da Denize Girmek Yasaklandı

Şiddetli rüzgar ve dalga nedeniyle Sakarya'nın Karadeniz Sahil Şeridinde denize girmek yasaklandı. Denizde olan tatilciler ise çıkarıldı.

Bayram tatilini fırsat bilip Sakarya’nın Karadeniz sahiline akın eden vatandaşlar rüzgar engeliyle karşılaştı. Denize girmenin yasaklandığı bölgelerde denizde olan vatandaşlar ise uyarılarak denizden çıkarıldı. Kararın, etkili rüzgar ve ardından oluşan dev dalgalar nedeniyle alındığı açıklandı.


YOĞUN DALGALAR OLUŞUYOR

Rüzgarın etkili olduğu  Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerinin sahil kesimlerinde sabah saatlerinden itibaren denize girişler yasaklandı. Sahillerde görev yapan Büyükşehir Belediyesi cankurtaran ekipleri, vatandaşları denize girmemeleri konusunda uyarıyor. Karasu Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Ağun, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, bölgede etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle denizde yoğun dalgalar oluştuğunu söyledi.

CANKURTARANLAR SUDAN ÇIKARIYOR

Tatilcilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için sahil kesiminde denize girişlere izin verilmediğini aktaran Ağun, şunları kaydetti, “Bu dönemlerde sürekli cankurtaran ekipleri hazır bulunuyor. Belediye hoparlörlerinden denize girilmemesi yönünde uyarılar yapılıyor. Ancak buna rağmen 17 kişi denize girdi. Cankurtaran ekiplerimiz bunlara müdahale ederek sudan çıkardı. Hava tahminlerini günlük takip ediyoruz. Normale döndüğünde denize girişlere izin verilecek.” ifadelerini kullandı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı