adplus-dvertising

Sakarya’da bir garip hırsızlık

29 Temmuz 2022, 12:35 tarihinde eklendi
Sakarya’nın Ferizli ilçesinde organizasyon firması tarafından düğüne getirilen yapay çiçeklerin bir kısmı kimliği belirsiz kişi tarafından çalındı. Şahsın yapay çiçeklerden buket yaparak bölgeden uzaklaştığı anlar ise güvenli kamerasınca an be an kaydedildi.
Takip et
Sakarya’da bir garip hırsızlık
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, 17 Temmuz Pazar günü gece saat 01.55 sıralarında Ferizli ilçesinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Kaynarca ilçesinde organizasyon firması bulunan Merve Velioğlu gün içerisinde 3 farklı cemiyet için hazırladığı süsleri düğün sahiplerine teslim etti. Cemiyetlerin bitmesinin sonrasında ürünlerini toplamak için yola çıkan Velioğlu, Ferizli ilçesindeki yapay çiçeğine zarar verildiğini gördü. Vaziyeti mekan ve düğün sahibine bildiren Velioğlu, gerçeği güvenlik kamerası kayıtlarını izleyince gördü. Düğün ardından bölgede duran yapay çiçeklerden buket yaparak bölgeden uzaklaşan şahıs, organizasyon şirketini zarara uğrattı. Organizasyon firması sahibi ise konuyu emniyet ekiplerine bildireceklerini aktardı.

Sakarya’da bir garip hırsızlık

“Ürünlerimizi önümüzdeki cemiyetlerimizde kullanamadık”

Maddi zararın yanı sıra, daha öncesinden tespit edilen cemiyetlere süsleri götüremedikleri için yaşadıkları mağduriyeti dile getiren Merve Velioğlu, “16 Temmuz tarihinde 3 cemiyetimiz vardı, yoğundu. Cemiyetler sonlandığında ürünlerimizi toparlamaya gittik. Ferizli ilçesinde yapılan düğün için bıraktığımız ürünleri toparlamaya gittiğimizde ürünlerimizde zarar olduğunu gördük. Gece saatleri olduğu için yapabileceğimiz bir şey yoktu ürünlerimizi toparlayarak geri döndük. Ertesi gün mekan ve düğün sahibine bu vaziyeti bildirdik. Bunun üstüne kamera kayıtlarını izlediğimizde ürünümüze bilmediğimiz bir şahsın zarar verdiğini, tek tek toparlayıp götürdüğünü gördük. Biz bu ürünlerimizi önümüzdeki cemiyetlerde kullanamadık tekrar toparlayabilmek ortalama 2 günümüzü aldı. Önümüzdeki cemiyetlerimize de engel oldu. Vaziyeti emniyet ekiplerine bildireceğiz. Bu olay dolayısı ile ortalama 500-600 lira zararımız var. Zarardan ziyade bizim bunları tekrar toparlayarak cemiyetlere götürebilmemiz 2 günümüzü aldı” diyerek konuştu.

Sakarya’da bir garip hırsızlık

Hırsızlık anı kamerada

Öte yandan, meydana gelen hırsızlık ise güvenlik kamerasınca an be an kaydedildi. Görüntülerde; şahsın bölgeye gelişi, yapay çiçekleri tek tek toplayarak buket yapışı ve daha ardından bölgeden ayrılışı yer alıyor.

Sakarya’da bir garip hırsızlık

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.