Sakallarını Keserken Jilet Yerine Sürmene Bıçağı Kullanıyorlar

Kurban Bayramı yaklaşırken bıçaklara rağbet arttı. Sürmeneli üreticiler ise bıçaklarının keskinliğini sakal tıraşı yaparak gösteriyorlar.
Sakallarını Keserken Jilet Yerine Sürmene Bıçağı Kullanıyorlar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Keskinliği ile tüm dünyaya nam salan Sürmene Bıçağı, Kurban Bayramı’nda da kasapların gözdesi olacak. 120’yi aşkın bıçak üreticisinin bulunduğu ilçede, üreticiler bıçaklarının keskinliğini göstermek için akıllara durgunluk veren bir yöntem seçiyor. Üreticiler keskinlik testini insan yüzünde yapıyor ve tıraş sırasında jilet yerine kendi üretimleri olan Sürmene Bıçağı’nı kullanıyor.

DÜĞÜNLERDE TAKI DİYE TAKILIYOR

Sürmene bıçağı üreticisi Atakan Berk bıçağını şöyle tanıtıyor: Bıçağımız çok kalitelidir. Sadece kurban için değil mutfakta olmazsa olmazıdır. Mutfakta bıçak yoksa yemek olmaz. Düğünlerde bile takı yerine Sürmene bıçağı veren var. Altın yerine 4’lü Sürmene mutfak seti veriyorlar. Sürmene bıçağını en son bir arkadaş aradı sakal tıraşında kullandı. Bazen arıyorlar makas bozuldu bıçak getir diyorlar.

Bıçak ile tıraş olan İsmail Kılıç ise “Hayatımda hiçbir zaman Sürmene bıçağı ile tıraş olacağımı ummuyordum. Ustura ile tıraş olduğumda canım bazen yanabiliyordu ama şuanda beni bununla tıraş ettiği için hiçbir şey hissetmedim. Hiç korkmadım” şeklinde konuştu.

  • jilet
  • sürmene bıçağı
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.