adplus-dvertising

Sahtekarlar isot diye talaş yediriyor!

Türkiye sınırlarını aşan isot son zamanda koronavirüse iyi geldiği için acı bibere olan alaka arttı. Bazı fırsatçılar ucuza mal etmek için isota çeşitli hileler yaparak piyasaya sürüyor. İşte isot alırken dikkat etmeniz gerekenler….
Takip et
Sahtekarlar isot diye talaş yediriyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son günlerde sıkça duymaya başladığımız gıdalarda yapılan hilelere her gün bir yenisi ekleniyor. Bazı fırsatçılar ucuza mal etmek için isota çeşitli hileler yapılarak piyasaya sürülüyor. Peki sahte isot nasıl anlaşılır, sahte isotu anlamanın püf noktaları nelerdir? Ayrıntılar haberimizde:

İnsan sağlığına yararları saymakla bitmeyen isot; aroması ve lezzeti ile mutfakların vazgeçilmezleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. İsot, özellikle Şanlıurfa da biberin toplanıp, çöplerinden arındırılıp kurutulup, çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra tuz ve zeytinyağı ile karıştırılarak elde ediliyor.

Şanlıurfalı isot satıcıları, şehirde üretilen isotun yemeklere verdiği tadın yanı sıra şifa olduğu görüşünü savunuyor. Koronavirüs salgını sürecinde de vücut direncini arttırdığı için tüketimi artan isotta, gıdacılar tarafından hileye de başvurulmaya başlandı. Birçok tüketici yediği isotun tadı ve aromasından şikayet edince, bazı satıcılar da çareyi vatandaşları uyarmakta buldu. Sahte isotu anlamak için bazı ayrıntılar bulunuyor.

SAHTE İSOT NASIL ANLAŞILIR?

İsot satıcılarından Hüseyin Korkmaz, bazı kişilerin ucuza mal etmek ismine çeşitli hilelere başvurduğunu ve talaş tozunun renklendirici ile isot görünümünde sattığını söyleyerek, “Bu biçimde alınan isot, tüketicinin cebine de sağlığına da zarar veriyor. Gerçek isot tanınan ve bilinen satıcılardan alınmalıdır” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.