Sahte vali dolandırıcıları yakalandı! Fatih Terim’i dolandırmaya çalıştılar

Son dakika haberine göre kendilerini vali ya da vali özel kalem müdürü olarak tanıtarak, bağış isimi altında 11 iş adamını dolandıran 2 kişi adliyeye sevk edildi. Dolandırıcıların Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’i de telefonla arayarak dolandırmaya çalıştıkları gün yüzüne çıktı.
Takip et
Sahte vali dolandırıcıları yakalandı! Fatih Terim’i dolandırmaya çalıştılar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kocaeli’de bulunan iş adamlarının, kendilerini vali ya da vali özel kalem müdürü olarak tanıtan şahıslar tarafından telefonla arandıklarını ve dolandırılmaya çalışıldıkları yönünde şikayetlerde bulunması ardından Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Olayla alakalı inceleme başlatan Kocaeli Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro ekipleri, yaptıkları teknik ve fiziki takip ardından, ülke genelindeki iş adamlarını telefonla arayıp, kendilerini vali ya da özel kalem müdürü olarak tanıtarak tekerlekli sandalye, lösemili çocukların tedavisi ve entübe cihazı bağışı bahanesiyle para isteyen şahısların kimliklerini tespit etti.

11 İŞ ADAMINI DOLANDIRMIŞLAR

Ekipler tarafından Tekirdağ ve İstanbul’da gerçekleştirilen operasyonla 5 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 3 şüpheli emniyetteki işlemlerinin sonrasında serbest bırakıldı. İş adamlarını dolandırmaya çalıştıkları tespit edilen Ş.U. ve K.Y. adlı iki şahsın ise, 2020 senesinin sonundan itibaren telefonla aradıkları Kocaeli, Sakarya, İstanbul, Kahramanmaraş, ve Tekirdağ’daki 11 iş adamından, bağış isimi altında 41 bin 600 TL aldıkları tespit edildi. Şahısların dolandırdığı iş adamlarından aldıkları paraları ise banka hesaplarına gönderttikleri belirlendi. Şahısların hesaplarına geçirdikleri paralara savcılık talimatı ile bloke koyuldu.

FATİH TERİM’İ DE TELEFONLA ARAMIŞLAR

Şahısların dolandırmaya çalıştığı 5 kişi ise vaziyeti fark ederek dolandırılmaktan son anda kurtuldu. Dolandırılmaya çalışanlar arasında Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in de olduğu gün yüzüne çıktı. Şahısların telefonla aradıkları Terim’den bağış isimi altında para istedikleri ve dolandırıcıların ağına düşmeyen Terim’in polise giderek şikayetçi olduğu öğrenildi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Tespit edilemeyen mağdurların da olduğu tahmin edilen olayla alakalı gözaltına alınan Ş.U. ve K.Y. emniyetteki işlemlerinin sonrasında Kocaeli Adliyesine sevk edildi.

Sahte vali dolandırıcıları yakalandı! Fatih Terim’i dolandırmaya çalıştılar

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.