adplus-dvertising

Sahte polislere banka bilgilerini verdi, 88 bin TL dolandırıldı

Kastamonu’da telefon dolandırıcıları, “Seni dolandırıcılardan kurtaracağız” diye ağlarına düşürdükleri 66 yaşındaki vatandaşı, banka hesap bilgilerini ele geçirerek 88 bin TL dolandırdı.
Takip et
Sahte polislere banka bilgilerini verdi, 88 bin TL dolandırıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kastamonu’da yaşayan 66 yaşındaki Recep Y. adlı vatandaşı telefonla arayan şahıslar, iddiaya göre kendilerini polis olarak tanıtarak banka bilgilerinin dolandırıcılar tarafından ele geçirildiğini belirtti. Şahıslar, Recep Y.’den kendisini dolandırıcılardan kurtaracaklarını belirterek banka hesabı bilgilerini istedi. Dolandırıcıların ağına düşen Recep Y. banka hesabı bilgilerini, şifrelerini ve gelen doğrulama mesajlarını şahıslara verdi. Daha sonra şahıslar, internet bankacılığı hesabına giriş yaparak Recep Y. ismine 68 bin TL kredi çekti. Recep Y.’nin hesabında bulunan 20 bin TL’yi de kendi hesaplarına aktardı.

Sahte polislere banka bilgilerini verdi, 88 bin TL dolandırıldı

Bankaya gidince gerçeği öğrendi

Daha sonra kendisini arayan şahıslara ulaşamayan Recep Y. vaziyetten şüphelenerek bankaya gitti. Bankada vaziyeti anlatan Recep Y., ismine 68 bin TL kredi çekildiğini ve hesabındaki 20 bin TL ile beraber toplam 88 bin TL’nin başka bir hesaba gönderildiğini öğrendi.

Olayla alakalı inceleme başlatıldı

İhbar üstüne bankaya gelen polis ekipleri, bankalarda yapılan işlemlerin sonrasında ifadesi alınmak üzere Recep Y.’yi polis merkezine götürdü. Ekipler tarafından olayla alakalı inceleme başlatıldı.

“Şifrelerimi istediler, ‘mesajları bana söyle’ dediler”

Telefonla kendisini arayan şahısların polis olduklarını söylediğini ve dolandırıcılara banka şifrelerini verdiğini belirten Recep Y., “Bana, ‘Seni dolandırmaya çalışmışlar. Biz seni onlardan kurtarmak için olayı araştırıyoruz. Çayını içmeye geleceğiz‘ dediler. Benden bilgi istediler, ’24 ay vadeli 50 bin ve 18 bin TL kredi çektim, seni dolandırıyorlar. Biz seni kurtarmak için yapıyoruz’ dediler. Bu paralar çekildi mi, çekilmedi mi bilmiyorum. Bunlar hep öğleden sonra oldu. Kredi çekmişler, bunların hiçbirinden benim haberim yok. Şifrelerimi istediler, ‘Mesajları bana söyle’ dediler. Kandırıldım“ şeklinde konuştu.

Sahte polislere banka bilgilerini verdi, 88 bin TL dolandırıldı
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.