Sahte kolla aşı olmaya gitti!

5 Aralık 2021, 01:23 tarihinde eklendi
İtalya'da bir kişi aşı sertifikası alabilmek için sahte kol takarak aşı yaptırmaya gitti. Hemşire damarı bulamayınca yakayı ele verdi. Silikon kolu fark eden hemşire durumu yetkililere bildirdi.
Takip et
Sahte kolla aşı olmaya gitti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İtalya’nın Biella kasabasında 50’li yaşlarındaki adam, kolunu silikon ile kaplayarak aşı olmaya gitmiş.

Aşıyı yapan hemşire, adamın ten rengiyle kolunun uyumsuz olduğunu fark etti. Hemşire, adamın kolunda damar izi göremeyince şüphelenerek adamdan gömleğini çıkarmasını istedi. Gömleğini çıkarmak istemeyen adamın sahte kola aşı yaptırmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Hemşire İtalyan basınına yaptığı açıklamada, cildinin ‘kauçuk ve soğuk’ olduğunu ve pigmentin ‘çok hafif’ olduğunu ifade etti.

Adam fark edildikten sonra hemşireye susması için yalvardı. Ancak hemşire dolandırıcılıktan polise ihbar edildi.

Bölgesel hükümetin başkanı Alberto Cirio da olayı ‘bu kadar vahim bir durum olmasaydı gülünçlük sınırında olacak bir vaka’ diye niteledi.

Cirio sahte kollu adamın bu eyleminin kabul edilemeyeceğini ifade ederken ‘şimdi yargıya hesap verecek’ dedi.

Biella’da yaşanan sahte kolla aşı yaptırma girişimi sonrası bölge sağlık idaresinden yapılan açıklamada da şu ifadeler yer aldı:

“Son günlerde benzer olaylar yaşanıyor çünkü şu an ilk doz için gelenler esasen 3 kategoride yer alıyor: Belgeli bir sağlık sorunu nedeniyle aşıyı erteleyenler, aşı hakkında şüpheleri olan ancak daha sonra ikna olanlar, ya da hala aşı karşıtı olan ancak Yeşil Pasaport’a ihtiyacı olduğu için böyle şeyler icat edenler.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.