Sahte İçki Yuvasında Patlama

Bartın’da bugün gündüz saatlerinde yaşanan bir patlama olayı sonrası binaya gelen polisler ile sağlık ekipleri gördükleri manzara karşısında şaşkına döndüler. Sahte içki imalathanesi olarak kullanılan ev, patlama sayesinde öğrenilmiş oldu.

Bartın’ın Demirciler Mahallesi’nde öğlen saatlerinde bir binadan şiddetli patlama sesi duyuldu. Patlama sesinin duyulduğu Demirciler Mahallesi Halatçıyaması Sokak sakinleri polis, sağlık ve itfaiye ekiplerine haber verdi. 4 katlı binadan gerçekleşen patlamanın detayları ise ekiplerin binaya girmesiyle birlikte anlaşıldı.

EV, SAHTE ALKOL İMALATHANESİ OLARAK KULLANILIYORMUŞ

Olay yerine gelen polis ekipleri eve girdiklerinde alkol üretiminde kullanılan kazanlarla ve depolamada kullanılan şişelerle karşılaştılar. Adeta bir imalathane haline getirilmiş evin her bir noktasında alkol üretim ve depolama malzemelerinin olduğu tespit edildi.

Patlamanın da yine sahte alkol üretiminde kullanılan kazanlardan bir tanesinin patlaması sonucu ortaya çıktığı anlaşıldı. Sahte alkol üretiminin yapıldığı evde ikamet eden S.D. ve C.Y.A. isimli kişiler polis ekiplerince yakalanıp gözaltına alındı.

Olayla alakalı incelemeler devam ederken, evde ikamet eden S.D. ve C.Y.A. isimli kişilerin sorgularının sürdüğü öğrenildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı