Sahte İçki Dağıttı, Jandarma Düğününü Bastı!

Misafirlerine sahte içki veren düğün sahibi jandarmayı karşısında buldu. 82 adet içki ele geçiren ekipler şahsa 6 bin 700 lira ceza kesti.

Alkollü içeceklere art arda gelen zamların ardından bazı vatandaşlar içeceklerini evlerinde kendileri üretmeye başlarken sahtekarlara da gün doğdu. Merdivenaltı yerlerde sahte içki hazırlayan ve satanlara karşı gün geçmiyor ki yeni bir operasyon haberi gelmesin. Ancak İzmir’de yaşanan olay daha da ilginç.

Düğününe çağırdığı davetlilerine sahte içki veren bir kişi yapılan ihbar sonucu yakalandı. Olay yerine giden jandarma ekipleri farklı marka ve ebatlarda 82 adet sahte içki ele geçirdi. Misafirlerine sahte içki veren kişiye ise 6 bin 700 lira para cezası kesildi. sevindirici olan ise henüz düğüne gelip de zehirlenen birinin orta çıkmamış olması.

JANDARMA MÜCADELEDE KARARLI

Olay ile ilgili açıklama yapan jandarma ekipleri sahte içki ve sigara ile mücadelelerinin sonuna kadar devam edeceğini belirterek vatandaşları da bu konuda duyarlı olmaya çağırdı. Benzer durumlarla karşılaşmaları halinde kendilerine hemen ihbar gelmesini beklediklerini belirten jandarma ekiplerine göre sahte içki tüketmenin kör olmadan ölüme kadar birçok önemli etkisi bulunuyor. Ancak ne yaşanan vahim sonuçlu olaylar ne de kesilen para cezaları hem sahte içti tüketenleri hem de üretenleri geri adım atmaya itmiyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı