adplus-dvertising

Sahte ev ilanlarıyla kapora dolandırıcılığına dikkat!

Konut alımını kolaylaştırmak için açıklanan kampanya ev almak isteyenler için umut olurken, uygun ev ilanı arayışına giren vatandaşın neden olduğu yoğunluk dolandırıcıların da iştahını kabarttı.
Takip et
Sahte ev ilanlarıyla kapora dolandırıcılığına dikkat!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faiz oranlarında indirime gidileceği yönündeki müjdesinin sonrasında emlak sektöründe hareketlilik başlarken, bunu fırsat bilen dolandırıcılar ise vatandaşın cebindeki paraya göz dikti.

KAPORA OYUNU

Beylikdüzü bölgesinde emlak işi yapan Semra Yıldız, ‘kapora’ dolandırıcılıkları konusunda ev alacakları uyardı. İlan sitelerinden ev fotoğraflarını kopyalayan dolandırıcıların normal fiyatın altına ilana çıktıklarını söyleyen Yıldız “Buna oltalama taktiği deniyor. Mesela Beylikdüzü’nde 1+1 daire fiyatları yaklaşık 1 milyon TL. Fakat bu düzenbazlar aynı evi 600-700 bin liradan ilana çıkıyor. Bunu gören vatandaş fiyata kanıp bunların eline düşüyor” şeklinde konuştu.

SAHTE İLAN

Sahte ilan çıkan dolandırıcının ev alacak kişiden kapora talep ettiğini ve sonrasında kayıplara karıştığını ifade eden Yıldız “Uygun fiyatlı evi görüp bu kişileri aradığınızda size ‘Çok yoğunluk var, daha sonra döneyim’ diye güven kazanılıyor. Bir süre sonra sizi arıyor ve eve talebin çok olduğunu belirtiyor. Evi istediğiniz zaman görebileceğinizi belirtiyor fakat öncesinde satılmaması için bir kapora göndermenizi istiyor. Evin fiyatlarına göre 2 bin ile 5 bin lira arasında talep ediliyor. Ev almadan önce mutlaka gidip yerinde görün” uyarısını yaptı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.