adplus-dvertising

‘Sahte doktor güvenlik görevlilerinin dikkati sayesinde yakalandı’

Ağrı’dan inşaat işlerinde çalışmak için geldiği Trabzon’da üstünde doktor önlüğü ve stetoskop ile Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde yakalanan sahte doktorun, hastaneye Rize’de doktor olarak görev yaptığını belirterek girdiği ve beyin cerrahisinde tedavi gördüğünü öne sürdüğü annesine rekafatçi olarak hastanede bulunduğunu söylediği öğrenildi.
Takip et
‘Sahte doktor güvenlik görevlilerinin dikkati sayesinde yakalandı’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ağrı’nın Patnos ilçesi nüfusuna kayıtlı 20 yaşındaki Serkan A., inşaat işlerinde çalışmak için Trabzon’a geldi. Daha önce satın aldığı yeşil doktor önlüğü ve stetoskop takarak Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne gelen inşaat işçisi, acil serviste bulunan triaj bölümünde bir hasta yakını ile hemşirenin münakaşasını görünce müdahale etmek istedi. Kendini doktor olarak tanıtarak olaya müdahale etmeye çalışan gençten şüphelenen güvenlik görevlileri inşaat işçisinin yanına giderek “Nerede çalışıyorsunuz, sizi tanımıyoruz” şeklinde konuştu. Görevlilerinin sorusuna, “Ben doktorum, burada problem mu var?” diye yanıt veren Serkan A.’dan şüphelenen görevliler tarafından yapılan araştırmada kişinin doktor olmadığı belirlendi. Hastane yetkililerinin şikayeti üstüne kendini doktor olarak tanıtan kişi polis ekiplerince gözaltına alınırken, sahte doktorun daha önce Rize’de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de kendini doktor olarak tanıttığı gün yüzüne çıktı. Ameliyathaneye kendini doktor olarak tanıtarak girdiği tespit edilen Serkan A.’nın görevliler tarafından dışarıya çıkartıldığı öğrenildi. Trabzon ve Rize’de kendini doktor olarak tanıtan şahıs yakayı ele verirken, gözaltına alınan Serkan A. hakkında adli işlem başlatıldı.
Konuyla alakalı bilgi veren Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir Gündüz, sahte doktorun güvenlik görevlilerinin dikkati sayesinde fark edildiğini belirtti. Gündüz “Kendini doktor olarak tanıtan bir şahıs, 20 yaşlarında bizim acil servise ”Annem beyin cerrahisinde yatıyor yanında refakatçi olarak kalıyorum onun için acile bir uğradım’ diyerek gelmiş. Doktor giysisi giyiyor, stetoskopu var. Doktor rolünde orada dolaşmaya başlamış, orada bir başka hastayla alakalı bir sorun çıkınca buradaki güvenlik görevlisi arkadaşların dikkati sayesinde doktor olmadığı gün yüzüne çıktı. Ondan sonra lüzumlu adli işlemler yapıldı” şeklinde konuştu.

‘Sahte doktor güvenlik görevlilerinin dikkati sayesinde yakalandı’

Kendini Rize’de görev yapıyorum diyerek tanıtmış

Sahte doktorun kendini Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde görevli doktor olarak tanıttığını dile getiren Gündüz, “Kendisi Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde görevli doktorum, annemin yanına buraya geldim diyerek tanıtmış o zaten buradaki personelin yanıltan şey. Oradaki hastanede de aynı rollerde, belli dönemlerinde bulunmuş ama ne kadar bulunduğu konusunda herhangi bir bilgimiz yok. Şuanda oradaki hasta yakınıyla acil serviste bir sorun yaşayınca bu şahıs güvenlikçi arkadaşlar müdahale ediyor. Olayın ne olduğunu yani olayın nasıl olduğu gibi ifade almaya kalkınca tutarsız ifadeler kullanmış. Güvenlikçi arkadaşlar hekim arkadaşlara haber vermişler. Bu arkadaşla görüşür müsünüz diyerek. Çünkü onun tutarsız davranışlarından şüphelenmişler. Hekim arkadaşlar gelince de normal biri değil demişler. Olay öyle çözülmüş. Polis almış götürmüş, adli işlemleri başlatmışlar” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.