Sahte Altın Bozdurmak İstediler, Yakalandılar

3 ayrı kuyumcuda sahte altın bozdurdukları tespit edilen 3 kişi gözaltına alındı. 2'si kardeş olan 3 kişi emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından savcılığa sevk edildi.

Mersin’de 4 kişilik bir çete olduğu anlaşılan sahte altın dolandırıcıları, kuyumcunun dikkati sayesinde yakalandı. Kuyumcuya giderek sahte altınları bozdurmaya çalışan fakat kuyumcunun dikkati sayesinde dolandırıcı olduğu anlaşılan M.Z.D., ihbar ile birlikte olay yerine gelen Dolandırıcılık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri, zanlıyı gözaltına aldı.

Dolandırıcılık yaptığını ifade eden M.Z.D., 4 kişilik bir suç çetesi olduklarını itiraf etti. Kız kardeşinin de kendisiyle çalıştığını söyleyen M.Z.D.’nin ifadesi doğrultusunda otobanda ilerlemekte olan araç, gişelerde durduruldu. B.N.D. (18) ile E.Y. göz altına alındı.

ÜZERLERİNDEKİ PARAYA EL KONDU

M.Z.D, B.N.D. (18) ve E.Y. gözaltına alındıktan sonra ifade işlemleri tamamlandı. Emniyetteki iş biten zanlılar savcılığa sevk edildi. Şahısların üzerinden çıkan 2 bin 910 TL’ye el konuldu. Konuyla alakalı detaylı incelemenin başlatıldığı ve çetenin 4 kişiden mi yoksa daha kalabalık bir gruptan mı oluştuğu üzerinde araştırma yapıldığı öğrenildi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı