Şahika Ercümen Rekor İçin Mağaraya Dalacak

Dünya rekortmeni milli sporcumuz Şahika Ercümen, mağara dalışında dünya rekoru kırmak için Gilindire Mağarası’na dalacak.

Şahika Ercümen, dünyanın en özel mağaralarından biri olan ve içerisinde buzul döneme ait kalıntılar taşıyan Gilindire Mağarası'na 28 Ekim Pazartesi günü yeni bir dünya rekoru denemesi için dalacak. Dalışını paletsiz olarak gerçekleştirecek.  Rekortmen Milli sporcu Şahika Ercümen, bu alanda dünya rekorunu kırmaya çalışacak. Kadınlarda rekor 90 metre. Şahika Ercümen, Guinness Dünya Rekorları Kitabı'na girmeyi hedefliyor.

NEFESİMİZİ MEHMETÇİKLER İÇİN TUTACAĞIZ

Dalışla ilgili açıklamada bulunan Şahika Ercümen, "Nefesimizi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na ithafen; vatanı ve bayrağı uğruna canını ortaya koyan Mehmetçikler için tutacağız. Nefesimiz nefesleri olsun. Ülkemiz için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım." ifadelerini kullandı.

Dünya dalış rekortmenliğini elinde bulunduran Şahika Ercümen, hazırlık sürecindeki desteklerinden ötürü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na teşekkür etti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı