adplus-dvertising

Sahibinden Metaverse Arsa ilanları satışa açıldı!

Metaverse Arsa çılgınlığı Türkiye'de giderek artıyor. Yatırımcılar gözünü İstanbul'a dikmiş durumda. Moda sahilinde yer kalmazken Metaverse arsa ilanları Sahibinden.com internet sitesi üzerinde görülmeye başlandı. Peki Metaverse arsa nasıl alınır? Metaverse arsa satan yerler... haberimizde.
Takip et
Sahibinden Metaverse Arsa ilanları satışa açıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Her yıl hiç olmadığı kadar ileri seviyede gelişen teknolojiyle birlikte insanlar birkaç hafta gündemden uzak kaldığında bile birçok ilginç ve tuhaf haberden uzak kalabiliyor. Artık geçmiş yıllardan çok daha farklı bir dönemde yaşadığımızı hissettiren en son teknolojik gelişme de ‘metaverse’, yani sanal evren çılgınlığı oldu.

Birçok dev şirket çalışmalarını bu alana yönlendirirken Facebook da geçtiğimiz yıl adını Meta’ya çevirerek bu alandaki kararlılığını ortaya koymuştu. Geçtiğimiz haftalarda ünlü iş adamı Elon Musk’ın dikkat çeken metaverse çıkışına rağmen sanal evrenin halk arasında hala popüler bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki, yaklaşık iki hafta önce Türkiye’de 20 binden fazla metaverse arsasının satıldığı ortaya çıkmıştı. Şimdi de bu arsaların Sahibinden internet sitesi üzerinden satışa çıkartıldığı ortaya çıktı.

Ülkemizde metaverse furyasının bir hayli kendini hissettirdiğini söyleyebiliriz. Bu hafta Türkiye’de ilk kez bir siyası parti metaverse’den bir arsa almış, Ankara da bu evrende yer alan dünya üzerindeki 4 şehirden birisi olmuştu. Şimdi, bu alanda bir ilk daha yaşandı ve arsalar Sahibinden üzerinden satılmaya başlandı. Sanal ortamda var olan bu arsaların satış fiyatlarıysa 2 milyon 500 bin TL’yi bulabiliyor.

Metaverse Arsalar Sahibinden.com’da

Halihazırda sanal evrenden arsa alabileceğiniz 6 farklı platform bulunuyor. Ancak Sahibinden internet sitesinden de satış yapılıyor olması metaverse’in halk içine ne kadar indiğini gösterir nitelikte. Metaworld adlı Twitter kullanıcısının yaptığı paylaşımın altında kullanıcılardan da tepkiler gecikmedi. Bu arsaları ‘boş yatırım’ olarak görenler varken bazı kullanıcılar gelecekte çok büyük değer kazanacağı görüşünde.

Sahibinden Metaverse Arsa ilanları satışa açıldı!

Metaverse Arazisi Nasıl Satın Alınır? Metaverse Arsa Alma

Metaverse arazisi satın almak için öncelikle metamask cüzdanına sahip olmalı ve metaverse arsa satışı yapan büyük şirketlerin projelerinde belirtilen arsalara alım teklifi sunmalısınız. Bu şirketlerin sunmuş olduğu metaverse arazileri üzerinde değişen fiyatlarla birlikte belirlediğiniz ada ve parsel üzerine metaverse arsa satın alabilmeniz mümkündür.

Metaverse arsa satın almak için yapmanız gereken şunlardır;

Metamask Cüzdanı EdininArsa Almak İstediğiniz Şirketi SeçinŞirket Üzerinden Metaverse Coin AlınEn İyi ve Karlı Arsayı AraştırınAlacağınız Araziye İlişkin Ada ve Parsel SeçinMetaverse Coin ile Araziyi AlınAlmış Olduğunuz Arsa Civarlarını Kontrol Edin

Kısaca özetleyecek olursak; Metaverse arazisi ya da arsası satın almak için öncelikle metamask cüzdanı edinmeli ve belirli projelere başvuru yapmalısınız. Bu alanda yatırım yapan şirketler üzerinde yayımlanan arsalar üzerindeki ada ve parseli değişen arazileri seçin. Metamask cüzdanı üzerinden Metaverse Coinler ile birlikte araziye fiyat teklifi sunarak alabilirsiniz.

Sahibinden Metaverse Arsa ilanları satışa açıldı!

Metaverse Arsalar kaç para?

Metaverse arazi fiyatları 1 dolardan 100 dolara kadar değişiklik göstermektedir. İstanbul, İzmir ve Muğla gibi tatil beldelerinde bu rakam parsel başı 100$ iken Gümüşhane, Bayburt ve Adana gibi alanlarda parsel başı 1$ rakamlara ulaşmaktadır. Bu aşamada Metaverse arsa kaç TL? Sorusuna pek yanıt verebilmek mümkün değildir. Metaverse arsa fiyatları hakkında genel kapsamlı bir değerlendirme yaparak bunları sizlere listeleyelim.

Metaverse arsa fiyatları şunlardır;

  • 1 Dolar – 100 Dolar (Küçük ölçekli arsa)
  • 100 Dolar – 1.000 Dolar (Küçük ölçekli merkezi konumlu arsa)
  • 10.000 – 50.000 Dolar (Orta ölçekli arsa)
  • 50.000 Dolar – 100.000 Dolar (Orta ölçekli merkezi konum arsa)
  • 100.000 Dolar – 200.000 Dolar (Büyük ölçekli arsa)
  • 200.000+ Dolar (Büyük ölçekli merkezi konumlu arsa)

Moda sahilinde boş yer kalmadı

Gerçek dünyada olduğu gibi Metaverse dünyasında da her parselin değerinin aynı olmadığını görüyoruz. Örneğin kıyı şeridi ve gerçek dünyada değerli olan diğer lokasyonlar, sanal dünyada da daha fazla ediyor. Bu bağlamda, Bağcılar ile Nişantaşı arasında fiyat farkları olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Örneğin Nişantaşı’nda bir parsel sanal alan satın almak isterseniz 8 OVR (yaklaşık 250 TL), Bağcılar’da sanal alan satın almak isterseniz de 4 OVR civarında (yaklaşık 125 TL) ödeme yapmanız gerekiyor. Ortaköy sahilindeki sanal parseller ise 500 TL’ye kadar yükseliyor.

Dünyada hizmet veren tek Metaverse satıcısı elbette OVR değil. Başta Sandbox ve Decentraland olmak üzere piyasada sanal evrenler oluşturan çok sayıda platform var. Birbirlerinden bağımsız olarak hizmet veren bu platformlar, kendilerine ait kripto para birimleriyle ödemeler alıyorlar. Metaverse çılgınlığının insanlığı nereye götüreceğini zaman gösterecek…

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.