Sahibinden kaçan kurbanlık boğa ortalığı birbirine kattı! Yaralılar var…

Ankara’da sahibinin elinden kaçan kurbanlık boğa, ortalığı birbirine kattıktan sonra bir kafeteryaya girdi. Peşindekileri kilometrelerce koşturan ve yakalamaya çalışan bazı kişileri boynuz ile çifte darbeleriyle yaralayan kızgın boğa, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından uyuşturucu iğne ile sakinleştirilerek yakalandı.
Takip et
Sahibinden kaçan kurbanlık boğa ortalığı birbirine kattı! Yaralılar var…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankara Yenimahalle’de, sahibinin elinden kaçan kurbanlık boğa, vatandaşları kilometrelerce peşinden koşturdu. Zaman zaman cadde ortasına çıkarak araç trafiğini tehlikeye düşüren boğa, bu esnada yakalamak isteyen bazı kişileri de boynuz ve çifte darbeleriyle yaraladı. Çevresinde toplanan vatandaşlardan ürken boğa, bu esnada kafeteryaya girdi. İçeride bulunan müşteriler panik ve korku içerisinde kaçışmaya başladı. Bu esnada boğa kafeteryanın arka kapısında çıktı. Bu esnada ola yerine gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, uyuşturucu iğne ile boğayı sakinleştirdi. Sonrasında sahipleri tarafından bağlanarak götürüldü.

“3-4 KİŞİ YARALANDI”

Boğanın kafeye girdiğini görence esnaf arkadaşına yardımcı olmaya çalıştığını anlatan Berkay Şen, boğa ile göz göze geldiğini belirtti. Şen, kızgın boğanın 3-4 kişiyi yaraladığını söyleyerek, “Ben mutfaktaydım ‘kurban kaçtı, arkada’ dediler. Baktım hayvan ilerde. 10 kişi falan vardı hayvanı tutmaya çalışan. Ben de merak ettim gittim. Bakıştık bir an hayvanla, dükkanın içinde durdu. Ben bana doğru gelecek sandım, arada cam vardı, kaçtım oradan. Hayvan baya ürkmüştü. Aşağıya doğru kovaladık. Sonra garaja girdi. Garaja girince daha da durduramadık. Baya saldırıyordu. 3-4 kişiyi de yaraladı, hastaneye gittiler, kimilerinin ayağına bastı, kimilerine boynuz attı. Büyükşehir Belediyesinden ekipler geldi, hayvana sakinleştirici yaptılar. Aradan 15-20 dakika geçince hayvan afallamaya başladı. Peşinden sahipleri geldi, bağlamaya çalıştılar. Ben ilk kez öyle bir şeyle karşılaştım, baya şaşkındım. Hayvanın yanına giderken yanımda birçok kişi vardı, arkama döndüm baktığımda kimse kalmamıştı. O an korkmaya başladım, biraz geri çıktım zaten hayvan da kapıdan çıktı gitti. Hayvanla biran göz göze geldim baya korktum, bana saldıracak sandım” şeklinde konuştu.

“YENİ OTOMOBIL ALDIM, ‘OTOMOBIL GİDİYOR’ DİYE BAĞIRDIM”

Kızgın boğayı yakalamaya çalışan mahalle esnafından Şahin Şen ise yeni araba aldığını ve zarar gelmesinden endişe ettiğini söyleyerek, “Ben içerdeydim, dışardan bir ses geldi kavga gibi. Baktık kızgın bir boğa, herkese saldırıyor. O esnada biz de köşedeydik. Abim boğayı yakalamaya çalıştı. Dedim ki ‘Abi sakın yapma. Boğa zaten gözü dönmüş, hiç yaklaşma buna.’ Daha sonra boğa kurtulur kurtulmaz önüne beni kattı, ben kaçmaya başladım. Baya tırstım hemen otomobilin arkasına sakladım. O sırada yan taraftaki pastaneye girdi. Ön kapıdan girdi arka kapıdan çıktı ama hiçbir mala zarar vermedi. Bir kaç kişinin otomobilini çizmiş geçerken, boynuzunu sürtmüş. Buraya doğru gelirken abim ‘Dükkanı kapatın’ diyerek bağırıyordu, ben de yeni otomobil aldım, otomobile doğru gidince ben de bağırmaya başladım ‘Otomobil gidiyor’ diyerek. Çiğdemtepeden buraya kadar gelmiş hayvan. Geldiğinde zaten yorgundu, dili falan şişmişti” diyerek yaşadığı endişeyi anlattı.

BOĞANIN DARBELERİNDEN SON ANDA KURTULDU

Boğanın boynuz darbelerinden son anda kurtulan Murat Yalçın ise hem boğanın dükkanına zarar vermesini önlemek için hem de esnafa yardımcı olmak için hayvanın üzerine doğru gittini ifade ederek, “Burada esnaflar koşuyorlardı, yolda boğa kaçmış. Ben de onlara yardımcı olmak için hemen yanlarına gittim. Oraya doğru gidince boğa bana saldırdı. Bana saldırınca ben de kaçmak mecburiyetinde kaldım. Zaten çok yabancısı değiliz köyden geldiğimiz için az çok anlıyoruz. Üzerime doğru gelince kaçmak mecburiyetinde kaldım. Tam yanımdan geçtiği için bana dokunmadı” ifadesini kullandı.

Ankara’nın öbür ilçelerinde de kaçan kurbanlıklar, sahiplerine zor anlar yaşattı. Hayvan sahipleri, elinden kaçırdıkları kurbanlıkları yakalamak için kilometrelerce takip etmek mecburiyetinde kaldı. Bir vatandaş kurbanlık hayvanın altında kaldı. Sokakları birbirine katan hayvanlardan kimileri sahiplerinin marifetiyle yakalanırken, kimileri da Büyükşehir Belediyisine bağlı ekiplerin çalışmasıyla yakalandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.