adplus-dvertising

Şahan Gökbakar’a Belediye Başkanı’ndan Tortum şelalesi cevabı!

Erzurum’un Uzundere Belediye Başkanı Hilmi Aktoprak, Tortum Şelalesi’nin kuruduğuna yönelik iddiaları, sosyal medyadan paylaştığı videoyla yalanladı.
Takip et
Şahan Gökbakar’a Belediye Başkanı’ndan Tortum şelalesi cevabı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Erzurum’un Uzundere Belediye Başkanı Hilmi Aktoprak, sosyal medyadaki iddialar üstüne “An itibarıyla Tortum Şelalesi” başlığıyla paylaştığı videoda, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne aday olan şelaleyi gösterdi.

“Tortum Gölü bu yıl bir ay önceden doldu ve şelalemiz coştu. Görmelisiniz, bütün dünya görmeli.” açıklamasında bulunan Aktoprak, şu ifadeleri kullandı:

“Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise üçüncü büyük şelalesi olan Tortum Şelalesi işte gördüğünüz gibi gürül gürül. Gökkuşağının yedi rengi işte burada ete kemiğe bürünmüş bir halde. Yalana itibar etmeyin, gerçeğe itibar edin. ‘Tortum Gölü ve Tortum Şelalesi kurudu.’ gibi dezenformasyon yapan, gerçekle ilgisi olmayıp yalan haber üstüne yaşamlarını idame ettirenler gelsinler Tortum Şelalesi’ni ve Tortum Gölü’nü görsünler. Tamamı yalan, işte bu gerçek.”

Valilik koordinesinde hazırlanan projeyle gece ışıklandırması, çevre düzenlemesi ve çeşitli turistik tesisler yapılan fakat tadilat dolayısıyla 15 Şubat’ta tamamen suyu kesilen Tortum Şelalesi’ne, ortalama 10 gün sonra tekrar su verilmişti. Tortum Şelalesi, karların erimesi ve kanallara su bırakılmasının sonrasında tekrardan eski günlerine kavuşmuştu.

NE OLMUŞTU?

Komedyen Şahan Gökbakar, 22 Nisan’da yaptığı paylaşımıyla gene gündem oldu.

Gökbakar, Tortum Şelalesi’ne ait olduğu iddia edilen bir fotoğrafı “Mis gibi oldu, akarı yok kokarı yok” sözleriyle paylaşmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.