Sagopa Kajmer’den Ceza’ya zeytindalı

Türkiye’de rap müziğin öncülerinden Ceza ve Sagopa Kajmer arasındaki kavga ve küslük bir dönem çok konuşulmuştu. Hayranları tarafından barıştırılma kampanyaları düzenlenen ikiliden Kajmer, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı.
Takip et
Sagopa Kajmer’den Ceza’ya zeytindalı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye’de rap müziğin öncülerinden Ceza ve Sagopa Kajmer arasındaki kavga ve küslük bir dönem çok konuşulmuştu. Hayranları tarafından barıştırılma kampanyaları düzenlenen ikiliden Sagopa Kajmer, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Türkçe rapin ilk dönemlerinde, en çok ses getiren isimlerden olan Ceza ve Sagopa Kajmer, geçmişte yaşanan gerilim ve açılan davalar dolayısıyla bir dönemi küs geçirdi.

Sagopa Kajmer’den Ceza’ya zeytindalı

Ünlü rapçi Sagopa Kajmer’in Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım rap camiasını yakından takip eden müzikseverleri heyecanlandırdı.

Kajmer, sosyal medya hesabında Ceza, Fuat Ergin ve Dr. Fuchs’ı etiketleyerek, “Biz Türk Rap’in 4 kişilik temel taşıyız. Görüşmesek de,buluşmasak da, atışsak da,herbirimizin ayrı ayrı hakkı vardır.Yaşasın Rap” mesajını paylaştı.

Sagopa Kajmer’den Ceza’ya zeytindalı

Sagopa Kajmer’in paylaşımı hayranları tarafından beğeni yağmuruna tutuldu.

NE OLMUŞTU?

2000 yılında tanışan ve arkadaşlıklarını Kuvvetmira isimli rap oluşumunda sürdüren Ceza ve Sagopa Kajmer, 2007 yılında taraf oldukları dava nedeniyle küslük yaşadı.

Takma adını, Mısır piramitlerinin içindeki hava sirkülasyonunu araştıran bir bilginden alan Sagopa Kajmer, 2007 yılında Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’na verdiği dilekçede, Ceza ve Ayben’in, küfürlü müzikler yaparak kendisi ve eşi Kolera’yla (Esen Özyavuz) uğraştıklarını belirtti. Bir dönem Ceza’nın Med Cezir ve Rap Star albümlerinin müziklerini yaptığını söyleyen Sagopa Kajmer, ikilinin takma ismiyle “Salako” diye dalga geçtiklerini belirtti.

Sagapo Kajmer, Ceza ve Ayben’in, görüntülerini 11 Şubat’ta internet sitesi YouTube’a verdikleri bir konserlerinde ağır ifadeler kullandıklarını, bu kadar küfür ve hakaretin bir karşılığının olması gerektiğini dilekçesinde vurguladı.

“NAMUS DAVASINA DÖNÜŞTÜ”

2003’teki bir İsveç konserinde Ceza’yla aralarının açıldığını söyleyen Kajmer, “Dönüşte, o zamanki kız arkadaşım, şu anki eşime, çok ağır küfürler ettiler. Olay artık namus davasına dönüşmüştür. Şikayetçiyim. Uzlaşmayı isterlerse kabul etmiyorum. Ayben de rapçi ve eşimi gözden düşürüp, tek kalmak istemektedir” iddiasında bulunmuştu.

Kaynak: Haber Global

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.