Haber.com

Limon suyunun hamileler için 8 büyük faydası!

Hamilelikte limon suyu faydaları nelerdir? Yeşil limon suyu hamileler için ne ifade ediyor? İşte 8 büyük faydası!

Hamilelikte limon suyunun faydalarını biliyor muydunuz?

Meyveler, vitamin ve mineral bakımından zengin oldukları için hamilelik döneminin önemli bir parçasıdır. Bununla birlikte, genel sağlık yararlarına rağmen hamilelik sırasında bazı meyvelerden kaçınılmalıdır. Peki, hamilelikte limon suyu içmek güvenli midir? İşte bu dönemde tüketilen lime/limon suyunun kanıtlanmış 8 faydası!

Hamilelikte Limon Suyunun Faydaları

Hamilelik sırasında limon suyu içmek tıp doktorları tarafından güvenli kabul edilmiş ve herhangi bir yan etkisi bildirilmemiştir.

1.C Vitamini Kaynağı

Hamile kadınlar genellikle C vitamini eksikliğinden muzdariptir. Misket limonu gibi turunçgiller mükemmel C vitamini kaynaklarıdır.

2.Kabızlığı ve Hazımsızlığı Tedavi Eder

Kabızlık ve hazımsızlık hamileliğin ayrılmaz bir parçasıdır. Karaciğer uyarıcısı olan limon suyu, hassas bağırsak hareketini kontrol eder, böylece kabızlık ve ishal gibi durumları önler. Hamilelikte limon suyu faydalarını okumaya devam edin…

3.Antioksidan Açısından Zengin

Misket limonundaki C vitamini içeriği güçlü bir antioksidandır. Böylece limon suyu, toksinleri ve serbest radikalleri sisteminizden atmak için harika bir temizleyici görevi görür.

4.Doğmamış Çocuğa Faydalıdır

Sadece siz değil, doğmamış çocuğunuz bile tükettiğiniz limon suyundan fayda görebilir! Limon suyu, doğmamış çocukta kemik oluşumuna yardımcı olduğu ve bağışıklık sistemi, beyin ve sinir hücrelerinin gelişimini kolaylaştırdığı düşünülen yüksek düzeyde potasyum içerir.

5.Yüksek Tansiyonu Yönetmeye Yardımcı Olur

Yüksek tansiyon vücudunuz için iyi bir haber değildir, özellikle hamileyken. Kronik yüksek tansiyon, bir kadını bebeğini erken doğurmaya zorlayabilen hayatı tehdit eden bir durum olan preeklampsiye yol açabilir. Misket limonu bu durumu iyi yönetir.

6.Ayak Şişliği Tedavisi

Bir bardak ılık su ile bir çay kaşığı misket limonu suyu içmek hamilelikte ödemin azalmasına yardımcı olabilir. Ağrıyı ve şişliği yatıştırmak için Epsom tuzu ve limon suyuyla ılık su banyosu da yapabilirsiniz.

7.Doğumu Kolaylaştırır

Hamilelik başka, doğurmak başka! Kadınların çoğu doğum yapmaktan korkar. Ve onları kim suçlayabilir? Peki, limon suyu nasıl yardımcı olabilir? Balla karıştırılan limon suyu doğumu kolaylaştırabilir. Bu karışımı hamileliğin beşinci ayından doğuma kadar tüketmeniz gerekecek.

8.Diğer Faydalar

Hamilelik sırasında düzenli olarak limon suyu alımı, mide ekşimesi ve şişkinlik gibi hamilelikle ilgili çeşitli rahatsızlıkları önler. 250 mL suya bir çorba kaşığı taze sıkılmış limon suyu ekleyin. Asit geri akışını önlemek için suyu yemekten 20-30 dakika önce içtiğinizden emin olun. İyi bir kalsiyum ve magnezyum kaynağı olan limon suyu, astım, soğuk algınlığı, iskorbüt ve ateş gibi rahatsızlıkların tedavisine yardımcı olur. Ayrıca demirin uygun şekilde emilmesini kolaylaştırır, böylece hamilelik sırasında kansızlığı önler.

Yayınlanma 2023-05-26 09:39:00
Okunma Sayısı 190
Bir Cevap Yaz

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?