Gripten Hızlı Kurtulmak için 12 İpucu

Gribi hızlı bir şekilde atlatmanın en iyi 12 yolu nedir? İşte gripten kurtulmanın yolları...

Gripten Hızlı Kurtulmak için 12 İpucu

Kış mevsimine girmek üzereyiz. Mevsim geçişlerinde grip, nezle ve soğuk algınlığı sık karşılaşılan durumlardır. Peki, gribe çare nedir? İşte, gripten sizi en kısa sürede kurtaracak 12 etkili tavsiye!

GRİPTEN HIZLA KURTARAN 12 ÇÖZÜM

1. Evde kalın

Vücudunuzun grip virüsüyle savaşmak için zamana ve enerjiye ihtiyacı vardır, bu da günlük rutininizin ikinci plana atılması gerektiği anlamına gelir.

2. Sıvı alın

Gribin belirtilerinden biri terlemeye yol açabilen yüksek ateştir. Ayrıca kusma veya ishal nöbetleriyle de karşı karşıya olabilirsiniz. Vücudunuzun kaybedilen sıvıyı yerine koymak için bol miktarda sıvıya, hatta enfeksiyonla mücadele etmek için daha fazlasına ihtiyacı vardır.

3. Mümkün olduğunca uyuyun

Griple savaşırken vücudunuzun en iyi ilacı uykudur.

4. Nefesinizi kolaylaştırın

Burun tıkanıklığı ve öksürük ile uyumak zor olabilir.

5. Sağlıklı yiyecekler yiyin

Acınızı bir kase dondurma ve bir paket patates cipsi içinde boğmak isteyebilirsiniz, ancak vücudunuzun gripten kurtulmak için daha iyi beslenmeye ihtiyacı vardır.

6. Havaya nem katın

Kuru hava semptomlarınızı daha da kötüleştirebilir. Bir buharlaştırıcı veya nemlendirici havaya nem katar ve tıkanıklığın giderilmesine yardımcı olabilir.

7. Grip ilaçlarını deneyin

Bazı ilaçlar burun tıkanıklığı gibi spesifik semptomları tedavi etmek için kullanılırken, diğerleri aynı anda birçok grip semptomunu tedavi eder.

8. Mürveri deneyin

Mürver yüzlerce yıldır soğuk algınlığı ve grip tedavisinde kullanılmaktadır.

9. Öksürüğü hafifletmek için bir kaşık bal tüketin

Bal, boğaz ağrısını veya öksürüğü yatıştırmak için oldukça yaygın bir doğal ilaçtır. Balı çayla karıştırmak, grip semptomlarınızı tedavi ederken aynı zamanda susuz kalmanın harika bir yoludur.

10. Antiviral ilaçlar konusunda doktorunuza danışın

Antiviral ilaçlar yalnızca reçeteyle satılır, bu nedenle önce bir doktora görünmelisiniz. Bu ilaçlar genellikle gribe bağlı komplikasyon gelişme riski yüksek olan kişiler için ayrılmıştır.

11. Grip aşısı olun

Yıllık grip aşısı, bilim adamlarının bir sonraki grip sezonunda hangi grip türünün baskın olacağına dair tahminlerine dayanarak üretiliyor. Ancak bazen yanlış anlıyorlar. Grip olduktan sonra grip aşısı yaptırmak sizi virüsün diğer türlerinden koruyabilir.

12. Olumlu kalın

Duygularımızın ve tutumlarımızın fiziksel olarak nasıl hissettiğimizi ne kadar etkilediğini sıklıkla unutuyoruz. Olumlu düşüncelerle tıkalı burnunuzu açamayabilir veya ateşinizi düşüremeyebilirsiniz, ancak hastalığınız sırasında olumlu bir tutum sergilemek genel iyileşmenize yardımcı olabilir.

Gripten Hızlı Kurtulmak için 12 İpucu

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın