Egzamaya Eğilimli Ciltler İçin 6 Kolay ve Doğal Çözüm

Egzamaya yönelik doğal çözümler giderek daha popüler bir hal almaya başladı. İşte egzamaya karşı evde yapılabilecek 6 doğal karışım!

Egzamaya Eğilimli Ciltler İçin 6 Kolay ve Doğal Çözüm

Egzamaya yönelik doğal çözümler giderek daha popüler bir hal almaya başladı. İşte egzamaya karşı evde yapılabilecek 6 doğal karışım!

Egzama İçin Doğal Çareler

1.Hindistancevizi yağı

Hindistan cevizindeki katı yağın mikrobiyomun dengelenmesine yardımcı olduğu, tahrişe yardımcı olduğu ve antioksidan özelliklere sahip olduğu kanıtlanmıştır. 

2.Kolloidal Yulaf Ezmesi

Kolloidal yulaf ezmesi cildinizin taze kalmasına yardımcı olan temel vitaminler ve besinlerle doludur. Kolloidal yulaf ezmesi cildinizin nemini korumaya yardımcı olan koruyucu bir bariyer oluşturur. En yaygın uygulama yöntemlerinden biri yulaf ezmesi banyosudur.

3.Bal

Cilt tahrişini yatıştırmaya yönelik bir diğer yöntem ise insanoğlunun bildiği en eski ilaçlardan biridir. Boğaz ağrısından kuru cilde ve aradaki birçok duruma kadar bal her zaman tatlı bir rahatlama olmuştur. Balın faydaları, antioksidanların arttırılması ve cilt nemlendirici özellikleri de dahil olmak üzere hindistancevizi yağı ve kolloidal yulaf ezmesine benzer.

4.Elma sirkesi

Elma sirkesi iltihabı azaltır ve cildinizin pH dengesinin yeniden sağlanmasına yardımcı olur. Elma sirkesi saç derinizde kullanıldığında kepekle mücadeleye de yardımcı olabilir.

5.Ayçiçek yağı

Egzamayı tedavi ettiğine ve kuru ciltle savaştığına inanılan birçok yağ vardır. Bunlardan bazıları egzama semptomlarını hafifletmeye yardımcı olsa da, çoğunluğu aradığınız daha büyük etkiyi yaratmada yetersiz kalıyor. Ancak ayçiçek yağı beklentileri karşılıyor. Bu yağ cildinizi nemlendirmeye çalışır ve doğal olarak cildinizin bariyer fonksiyonunu onarmaya yardımcı olur. Ayçiçek yağının antiinflamatuar özellikleri ayrıca tahriş olmuş ve kaşıntılı cildi yatıştırmasına yardımcı olur.

6. Aloe Vera

Aloe veranın egzamayı hafifletme yeteneklerini doğrulamak için çok az çalışma yapılmış olmasına rağmen, bu bitkinin doğal özellikleri umut verici sonuçlar göstermektedir.

Egzamaya Eğilimli Ciltler İçin 6 Kolay ve Doğal Çözüm

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın