Dengeli ve düzenli beslenerek fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz!

Beslenme listenize ekleyeceğiniz bazı yiyecekler sayesinde yağ yakımını destekleyebilir ve metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. İşte sağlıklı kilo vermenize yardımcı olan besinler..

Dengeli ve düzenli beslenerek fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz!

Düzenl beslenmeyle kilo vermek çok kolay. Bunun için özellikle bazı gıdaların sihirli gücünden yararlanmak gerekiyor. İşte bunlar:

 •  Yumurta, er sabah 1 adet haşlanmış yumurta tüketmek, yağ ve protein kaynağıyla sizi tok tutarak fazla kalori alımını engelleyecektir. Yağsız olarak pişirerek metabolizmanızı da hızlandırabilirsiniz.
 •  Yeşil Mercimek, uzun süre tok tutma özelliği sayesinde kilo vermek için ideal olan yeşil mercimek, güçlü bir protein ve lif kaynağıdır. Yemek veya salata şeklinde tüketebilirsiniz.
 •  Elma Sirkesi, yağ yakımını hızlandırır, kan şekerini dengeleyerek açlık ve tatlı krizlerini önlemek için tercih ediliyor. Karbonhidrat ağırlıklı yemeklerin yanında elma sirkesi eklenmiş salata sindirimi de rahatlatacaktır.
 •  Somon, sağlıklı yağları ve yüksek protein içeriğiyle somon, kilo vermeyi kolaylaştırır ve tokluk hissi sağlıyor. Balık tüketimi zayıflama sürecinde önemlidir.
 • Yeşil salata, düşük kalorisiyle diyet listelerinin vazgeçilmezlerinden olan yeşil salata, doygunluk hissi vererek açlık krizlerini önlüyor. Yemekle birlikte tüketilen salata, kalori alımını yüzde 7-12 azaltabiliyor.

Yukarıda verilen besinleri düzenli olarak tüketerek sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Burada unutulmaması gereken detay ise  kilo verme sürecinde beslenme düzeni ve fiziksel aktivite birlikte önemli olduğu.

Dengeli ve düzenli beslenerek fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz!

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın