Cinsel doyumsuzluk hafızada gerilemeye sebep olabilir

Yapılan son araştırmalara göre, cinsel doyumsuzluk hafıza sorunlarına sebep olabilir. İşte haberin detayları...

Cinsel doyumsuzluk hafızada gerilemeye sebep olabilir

Yeni bir çalışma, orta yaşlı erkeklerde cinsel aktivite ve cinsel tatminde düşüşün, bilişsel gerileme riskini artırdığını gösterdi. Erektil disfonksiyon yani erkeklerde ereksiyon problemi ile cinsel doyumsuzluk gibi değişikliklerin beyni nasıl etkilediği araştırıldı.

HAFIZA SORUNLARI, CİNSEL DOYUMSUZLUK YAŞAYAN ERKEKLERDE DAHA SIK GÖRÜLEBİLİR

Kadınlarda da benzer sonuçlar görüldü. Fakat, özellikle orta yaşlı erkeklerde cinsel tatminsizlik yaşamanın hafızada gerilemeye yol açtığı gözlendi.

Katılımcılar birkaç yıl boyunca ereksiyon sorunları, cinsel doyumsuzluk, orgazm gibi alanlarda incelendi. Erkeklerin cinsel işlevleri araştırmada dikkate değer sonuçlar verdi.

Özetle; cinsel yaşamın kalitesiyle beyin sağlığının gelişmesi veya gerilemesi arasında çok önemli bir bağlantı olduğu keşfedildi.

155 yetişkin erkekle yapılan bir diğer çalışma, daha fazla cinsel doyuma sahip olan erkeklerin bunama ve bilişsel bozukluk riskinin azaldığını ortaya çıkardı. Ayrıca, ereksiyon problemleri olan genç erkeklerin ileride kardiyovasküler hastalıklara yakalanma riskinin daha yüksek olduğu kanıtlandı. 

Uzmanlar, tüm erkekleri uyardı: "Daha fazla egzersiz yapın, daha sağlıklı beslenin. Cinsel doyum, sağlık ve genel yaşam kalitesi için çok önemlidir."

Cinsel doyumsuzluk hafızada gerilemeye sebep olabilir
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın