Baş Ağrısından Kurtulmak İçin 4 Doğal Çözüm

Baş ağrısından mı şikayetçisiniz? Baş ağrısına iyi gelen şeyler uzmanlar tarafından açıklandı. İşte, sizi bu dertten hemen kurtaracak 4 doğal çözüm!

Baş Ağrısından Kurtulmak İçin 4 Doğal Çözüm

Baş ağrısından mı şikayetçisiniz? Baş ağrısına iyi gelen şeyler uzmanlar tarafından açıklandı. İşte, sizi bu dertten hemen kurtaracak 4 doğal çözüm!

Baş ağrısı gününüzü mahvedebilir. İster daha hafif ister daha yoğun bir ağrı olsun, özellikle ilaca alternatif arıyorsanız, rahatlama bulmak zor olabilir.

Ara sıra baş ağrıları çekiyorsanız, ağrınızı hafifletmek için bu doğal ve ev yapımı ilaçları denemeyi düşünün.

1.Daha Fazla Su İçin

Baş ağrınızın nedeni dehidrasyon olabilir. Neyse ki çözüm oldukça basit: su tüketiminizi artırın. Daha fazla su içmek, baş ağrısını hafifletmenin yanı sıra gelecekte başka baş ağrılarını da önlemeye yardımcı olabilir. Çoğu insan, su içmeden 30 dakika ila üç saat sonra dehidrasyon baş ağrısından kurtulacaktır.

2.Esansiyel Yağları Deneyin

Nane ve lavanta yağları baş ağrısını hafifletmek için en yararlılar gibi görünüyor. Her ikisinin de ağrının hafifletilmesine yardımcı olabilecek rahatlatıcı özellikleri vardır. Şakaklara az miktarda nane yağı sürmenin baş ağrısı ağrısını hafiflettiği kanıtlanmıştır. Sadece gözlerinizin yakınına herhangi bir yağ sürmediğinizden emin olun.

Lavanta yağı kullanarak aromaterapi uygulamak da migren baş ağrısının acısını hafifletmenin etkili ve güvenli bir yolu olabilir. Baş ağrısına iyi gelen şeylerin başında bitkisel yağlar gelmektedir.

3.Soğuk Kompres Uygulayın

Alnınıza soğuk kompres uygulamak, iltihabı azaltmaya ve baş ağrısından kaynaklanan ağrıyı hafifletebilecek kan damarlarını daraltmaya yardımcı olmanın güvenli ve ucuz bir yoludur.

4.Masaj Yapın

Baş ağrısını tedavi etmek, vücudunuzdaki belirli basınç noktalarına baskı uygulamak kadar basit olabilir. Örneğin, şakaklarınızdaki baş ağrısını hafifletmek için şakaklarınıza baskı uygulayın ve dairesel hareketlerle hafifçe ovun; çoğu insan bunu stresli hissettiğinde doğal olarak yapma eğilimindedir.

Göz yorgunluğundan kaynaklanan baş ağrısını hafifletmek için işaret parmaklarınızın uçlarını kullanarak kaşlarınızın orta noktasına baskı uygulayın ve bırakın veya bir dakika boyunca küçük daireler halinde baskı uygulayıp bırakın.

Başparmağınızla işaret parmağınız arasındaki noktayı ovalamanın stresi, baş ağrısını ve diğer ağrı türlerini hafiflettiği düşünülmektedir. Başparmağın tabanına yakın noktayı dört ila beş saniye boyunca ovalayın ve bırakın.

Baş ağrısını tedavi etmek için bu ipuçları ve püf noktaları evde deneyebileceğiniz ilk adım olabilir. Ancak sık sık baş ağrısı yaşıyorsanız ve ev ilaçları yardımcı olmuyorsa, altta yatan bir tıbbi durumun belirtisi olabileceğinden sağlık uzmanınızla görüşün.

Baş Ağrısından Kurtulmak İçin 4 Doğal Çözüm

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın