Aralıklı Oruç Döneminde Doğru Yolda Kalmanıza Yardımcı Olacak 6 İçecek

Oruç döneminde içebileceğiniz doyurucu içeceklerle aralıklı oruç daha kolay hale gelir.

Aralıklı Oruç Döneminde Doğru Yolda Kalmanıza Yardımcı Olacak 6 İçecek

Kilo vermek ve daha sağlıklı olmak için aralıklı oruç (IM) diyetini mi uyguluyorsunuz? Özellikle sabah uyandıktan sonra ilk öğüne gelene kadar beklemek zordur. Bizi harekete geçiren tek şey bu süre zarfında izin verilen içecekler. Oruç dönemlerinde yalnızca kalorisiz veya düşük kalorili içeceklere izin verilir.

Beslenme uzmanları, aralıklı oruç tutanlar için iştahı bastıracak 6 içecek tavsiye ediyor.

İşte Aralıklı Oruç İçin En İyi 6 İçecek

1. Su

Suyun yaşamın temel harikalarından biri olarak adlandırılmasına şaşmamak gerek. Ayrıca vücudunuzdaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur ve en çok ihtiyaç duyduğunuz anda enerji seviyenizi korur.

2. Yeşil Çay

Aralıklı oruç için önerilen yemek vaktine kadar sizi rahat tutan içeceklerden biri de yeşil çaydır. Yeşil çayın, yalnızca vücudun metabolizmasını hızlandırmakla kalmayıp aynı zamanda onu radikal hasarlardan koruyan antioksidanlar açısından zengin olduğu bilinir. Yeşil çayın içindeki az miktardaki kafein de enerjinizi artırarak oruç tuttuğunuzda enerjinizi yükseltir.

3. Sade Kahve

Sade kahve sadece iştahınızı bastırmakla kalmayacak, aynı zamanda sizi daha uyanık hale getirecektir. Siyah kahvedeki kafein metabolizmanızı geliştirerek vücudun daha fazla kalori yakmasına yardımcı olur.

4. Bitki Çayı

Vücudun nemli kalmasını sağlarken açlığı da bastırırlar.

5. Maden Suyu

Maden suyu, damak tadınıza hoş bir tat vererek, sade suya göre kendinizi daha tok hissetmenizi sağlar. Basit maden suyunu tercih edebilir veya aromalı olanları deneyebilirsiniz, ancak ilave şekerlere karşı dikkatli olun.

6. Elma Sirkesi

Aralıklı oruçta kan şekeri seviyelerini dengeleyen, iştahı kontrol altında tutan ve sindirimi iyileştiren içecek suyla seyreltilmiş elma sirkesidir.

Aralıklı Oruç Döneminde Doğru Yolda Kalmanıza Yardımcı Olacak 6 İçecek

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın