Sağlık çalışanı yüzüme tükürdü diyerek şikayetçi oldu!

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde Fatma Ateş, tartıştığı acil tıp teknisyeni komşusu M.K.'nin "Ben ambulansla akşama kadar koronavirüslü hasta taşıyorum. Bana da bulaşmıştır, sana da bulaştıracağım" diyerek yüzüne tükürdüğünü iddia etti.

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde Fatma Ateş, tartıştığı acil tıp teknisyeni komşusu M.K.’nin yüzüne tükürdüğünü öne sürerken, yapılan ‘Kovid-19’ testi pozitif çıktı. Ateş’in şikâyetçi olduğu komşusunun test neticesi ise negatif geldi.

Gölcük’e bağlı Değirmendere Mahallesi Kestanelik Sokak’taki sitede oturan Fatma Ateş, iddiaya göre, 12 Mayıs’ta apartmanda oturan çocuklara gürültü yaptıkları gerekçesiyle bağıran, karşı daire komşusu M.K. ile apartmanda yaşayanlarla beraber tartıştı. Ateş, şikâyet dilekçesinde, M.K. adlı kadın sağlık çalışanının olay günü, “Ben ambulansla akşama kadar koronavirüslü hasta taşıyorum. Bana da bulaşmıştır, sana da bulaştıracağım” diye, üstüne yürüyüp, yarım metre mesafeden kendisine tükürdüğünü ileri sürdü. Ateş, öte yandan M.K.’nin iş giysilerini kapısının önüne poşetin ağzı açık halde koyduğunu, site yönetimine vaziyeti bildirmesi üstüne giysileri içeri aldığını söyledi.

KARANTİNAYA ALINDI

Fatma Ateş’in, sağlık çalışanı komşusunun kapısının önüne iş giysilerini koyduğunu ve yüzüne tükürüldüğünü iddia etmesi üstüne ‘Kovid-19’ testi yapıldı. Ateş, sonucun pozitif çıkmasının sonrasında yerleştirildiği yurtta karantinaya alındı. Fatma Ateş, dilekçesinde, “Bu ruh yapısında olan birinin sağlık çalışanı olarak görevine devam etmesi ne kadar doğru bilmem ama yetkili mercilerin mutlaka konuya müdahale edeceğine inancım tamdır. Bizim bütün kamu görevlilerine olduğu gibi sağlık çalışanlarına da saygımız sonsuzdur fakat bu tip sağlık çalışanlarına değil” şeklinde konuştu.

‘EŞİMİN YÜZÜNE TÜKÜRMÜŞ’

Karantinaya alınan Fatma Ateş’in eşi İsmail Ateş ise, komşularından şikâyetçi olduklarını söyleyerek, “Sağlık çalışanı benim kapı komşum. Kendisi 2 seneden beri çocuklara baskı uyguluyor hatta 2 yıl önce benim kızımı da dövdü. Komşuluk ilişkilerinden dolayı biz kendisini ve olayı emniyete şikâyet etmedik. İdare ettik bu zamana kadar. Son olarak koronavirüs salgını başladıktan sona iş yerinde kullandığı giysileri her gün kapının önüne bırakıyordu. Kendisini uyarmamıza karşın kaldırmadı, daha sonra site yönetimine bildirdikten sonra kaldırdı. Ayın 12’sinde kadınlar arasında bir münakaşa çıktı site bahçesinde. Sağlık çalışanı olan kadın, eşim ve sitede bulunan öbür kadınlar münakaşaya başladı. Eşime ‘Ben koronavirüslü hasta taşıyorum. Ben de koronavirüs taşıyor olabilirim’ diye yaklaşıyor ve yüzüne tükürüyor” şeklinde konuştu.

‘SANA AMBULANS GÖNDERTMEYECEĞİM’ DEMİŞ

Sağlık çalışanı yüzüme tükürdü diyerek şikayetçi oldu!

İsmail Ateş, şu şekilde devam etti: “Bu olay emniyete yansıdı, savcılık talimatıyla eşimi ve sağlık çalışanı kadını koronavirüs testine gönderiyorlar. Eşimin test neticesi pozitif çıkıyor ama sağlık çalışanı kadının testi negatif çıkıyor. Eşim şu an karantina altında. Sağlık çalışanında negatif çıkması onun suçunu hafifletmez. Öldürmeye teşebbüs etti. ‘Bende koronavirüs var, sana da bulaştıracağım. Ambulanslar benim emrimde sana da ambulans göndertmeyeceğim´ gibi şeyler söylemiş kendisi eşime. Biz ondan şikayetçiyiz, bizi ölümle tehdit ediyor, korkuyoruz. Çocuklarımız korkudan dışarı çıkamıyor. Komşularımızın da çocukları aynı biçimde kendisinden korkuyor” diyerek konuştu.

Sağlık çalışanı yüzüme tükürdü diyerek şikayetçi oldu!

KOMŞU: FATMA ABLAYA YÖNELİP, YÜZÜNE TÜKÜRDÜ

Sağlık görevlisinin, Fatma Ateş’in yüzüne tükürdüğünü ileri süren site sakinlerinden Üzeyir Terzi ise, “Burada kadınlar tartışıyordu. Sağlık çalışanı kadın, Fatma ablaya yönelip, yüzüne tükürdü. O sıra bağırışlar oldu ve geri kaçtı. Daha önce sitede hep çocuklar yüzünden kavga ediyorlardı. Gene öyle oldu bu sefer sinirlendi ve gerildi. Bir hamle yaptıktan sonra tükürdü ve öbür kadınlar araya girince geri çekildi. Olayın sonrasında Fatma ablanın testi pozitif çıkmış. Şu anda kendisi karantinada” şeklinde konuştu.

TESTİ NEGATİF ÇIKMIŞ

Sağlık görevlisi M.K.’nin adını açıklamayan eşi de, “Eşimin testi negatif çıktı. Bu konuda suçlu kim? Biz mi bulaştırmış oluyoruz? Ben de onlardan şikâyetçi oldum. Eşimin tüm arkadaşları da negatif çıktı. Eşim pozitif çıksaydı bana da bulaştırırdı ve çocuklarıma da bulaştırırdı. Kendileriyle mahkemede görüşeceğiz” diyerek konuştu.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı