Sağlık Bakanlığından Yeni Bir Müjde!

Bakanlık, 12 bin yeni çalışan için düğmeye bastı. Yeni alınacak sözleşmeli çalışanlar için KPSS puanı şartı var.

Sağlık Bakanlığı yeni bir müjde verdi. Bakanlık 12 bin çalışan alacak. Sözleşmeli olacak çalışanlarda ise KPSS şartı aranacak. Bakanlık, ilanın bir ay içerisinde verileceğini duyurdu. Açıklama Bakan Fahrettin Koca’dan geldi. Koca, duyuruyu Twitter’dan yaptı.

Daha önce de haberi verilen 30 bin yeni personel müjdesinin ardından ilk adımı attıklarını belirten Bakan Koca, kamuda alanında istihdama yönelik uğraşlarının devam edeceğini anlattı. Bakan Koca, sağlık alanında alınacak olan yeni çalışanların şimdiden hayırlı olmasını da diledi. Bakanlık aynı zamanda diş hekimleri ve eczacıları da 30 binlik alımdan ayrı olarak istihdam edecek.

HER ALANDAN PERSONEL İSTİHDAM EDİLECEK

Yeni alımlar belirli etaplara ayrılacak. İlk aşamada 7 bin hemşirenin alınacağı belirtilirken, bine yakın da ebe istihdam edilecek. Bunun yanında 3 bin sağlık teknisyeni de işe alınacak. Psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi ünvanlara sahip çalışanlar da istihdam sürecine dahil edildi. Yerleştirmeler ÖSYM tarafından yapılacak. 12 bin sözleşmeli personel bu şekilde işe başlayacak. Yine KPSS puanıyla yapılacak atamalar için ilan ise maksimum bir ay içerisinde yayınlanmış olacak. Bakan Koca, konuyla ilgili olarak adayların internet sitelerini takip etmelerini de tavsiye etti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı