Sağlık Bakanlığı personel alımı için tarihler belli oldu!

KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli işe alınacak. 14-20 Şubat tarihleri arasında başvurular alınacak
Takip et
Sağlık Bakanlığı personel alımı için tarihler belli oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sağlık Bakanlığı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere gerçekleştirilecek personel alımı için tarihler belli oldu. Sağlık Bakanlığı personel alımıyla ilgili beklenen açıklama ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’den geldi. ÖSYM Başkanı bu hafta kılavuzun yayınlanacağını belirterek, başvuru tarihlerini duyurdu. İşte Sağlık Bakanlığı personel alımı detayları…

Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev almak isteyen adayların heyecanla beklediği personel alımı tarihleri ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Halis Aygün tarafından paylaşıldı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün Twitter hesabından yaptığı açıklamada 8 bin 844 kadro için Sağlık Bakanlığı sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme kılavuzunun bu hafta yayınlanacağını belirtti.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI TARİHLERİ BELLİ OLDU

Halis Aygün Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı: “Değerli adaylarımız, #HalisAygünSağlıkçıBekliyor dediniz biz de çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu hafta kılavuzu yayınlayacağız. 14-20 Şubat tarihleri arasında başvurularınızı yapabilirsiniz. Şimdiden tüm sağlık camiasına hayırlı olmasını dilerim.”

Sağlık Bakanlığı 2019 yılında 17 bin 689 personel alımı yapılacağını duyurmuştu. İkiye bölünen atamaların ilki Aralık 2019’da yapıldı. İlk atama döneminde 8 bin 845 personelin ataması tamamlanmıştı.

KADRO DAĞILIMI NASIL OLACAK?
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu sabah Twitter’dan yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz.3 bin 762’si hemşire, bin 91’i ebe ve 3 bin 476’sı sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi ünvanlarında alım yapılacak. Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylar tercihlerini 14-20 Şubat 2020 tarihleri arasında yapabilecek. Duyurular, Bakanlığımızın yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.