Sağlık Bakanlığı 17 Bin 689 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 17 bin 689 sağlık personeli alınacağını müjdesini verdi. Alımlar Aralık ve Şubat aylarında yapılacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bakanlığa alınacak 17 bin 689 personel alımı ile alakalı Cumhurbaşkanlığının onay verdiğini ve alımların Aralık ve 2020 senesi Şubat aylarında iki dönem olarak gerçekleştirileceğini duyurdu.

Bakan Koca tarafından paylaşılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“CUMHURBAŞKANLIĞI ONAY VERDİ”

“Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği 17 bin 689 sözleşmeli sağlık çalışanı alımı için pozisyon ihdası Cumhurbaşkanlığımız tarafından kabul edildi. Bu pozisyonlar için alım sürecini hemen başlatıyoruz.

Kılavuzun ÖSYM tarafından paylaşılmasının ardından alımlarımızı Aralık ve Şubat aylarında iki dönem olarak gerçekleştireceğiz.

“17 BİN 689 KİŞİ ALINACAK”

7 bin 525’i hemşire, 2 bin 182’si ebe ve 6 bin 951’i sağlık teknisyeni/teknikeri olmak üzere psikolog, fizyoterapist, diyetisyen, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi bölümlerinde toplam 17 bin 689 sözleşmeli kadroya KPSS puanı ile atama gerçekleştireceğiz.

Duyurular, Bakanlığımız Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (https://yhgm.saglik.gov.tr) ve ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) internet sayfalarından izlenebilir. Atamaların sağlık camiamıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı