Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs “ikinci dalga” hakkında konuştu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çok konuşulan Koronovirüs'te 'ikinci dalga' konusuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin artık tecrübeli olduğuna dikkat çeken Koca, uyarılarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs salgınıyla alakalı açıklama yaptı. İkinci dalga konusuna değinen Bakan Koca, büyük bir dalga beklemediğini söyleyerek “Kurallara uymak kaydıyla küçük birtakım etkilenmeler olabilir ama biz eskisine göre, ilk dönemlere göre daha tecrübeliyiz” açıklamasında bulundu.

CNN Türk’e açıklamalarda bulunan Bakan Koca; “Salgın Avrupa’da en geç Türkiye’ye geldi. 6 haftalık sürede birinci dönemi tamamladık. Yaşam devam ediyor. Bu ikinci döneme biz kontrollü sosyal yaşam ismini verdik. Yani şu dönemde özellikle 3 şeyi ihmal etmememiz gerekiyor. Bizim maskeyi kesinlikle ihmal etmeden, sosyal mesafe dediğimiz asgari 1.5 metrelik mesafeyi mutlak sağlayan ve el hijyenini de ihmal etmeyen bir sürece girmiş olduk.” şeklinde konuştu.

‘Türkiye’de yeni bir dalga beklemiyorum’

“Yeni bir salgın, yeni bir dalga beklemiyorum. Kurallara uymak kaydıyla olabilecek küçük birtakım etkilenmeler olabilir ama biz eskisine göre, ilk dönemlere göre daha tecrübeliyiz. Bu manada ne yapacağımızı hem sağlık çalışanları manasında da çok iyi biliyoruz, sağlık altyapımız bu manada yeterli olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.” diyen Koca, ‘Yeter ki bu manada gene birlik, beraberlik çerçevesinde kuralları uygulama noktasında birbirimize hatırlatıp bu dönemi de geçirelim.’ uyarısında bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son olarak; “Dünyada bu salgın bitmedikçe Türkiye’de etkisini sıfırlamak kolay olmaz. Çünkü Türkiye, Avrupa ile çok yakın ilişki içinde olan bir ülke.” İfadesinde bulundu.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı