Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Her pozitif çıkan 10 kişiden 4’ü İstanbul’da

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Koca açıklamasında “Her pozitif çıkan 10 kişiden 4’ü İstanbul’da” diyerek vatandaşları uyardı.
Takip et
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Her pozitif çıkan 10 kişiden 4’ü İstanbul’da
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul’da ilk kez yapılan ve yaklaşık 3 saat süren Bilim Kurulu Toplantısı sona erdi.

Sağlık Bakanı Koca’nın açıklamalarından satır başları:

“HER POZİTİF ÇIKAN 10 KİŞİDEN 4’Ü İSTANBUL’DA”

Koronavirüs Bilim Kurulu’nun Ankara dışında toplanması sıradan bir olay değildir. İlk kez bir toplantıyı Ankara dışında İstanbul’da yaptık. Türkiye’deki vakaların yüzde 40’ı İstanbul’dadır. Her pozitif çıkan 10 kişiden 4’ü İstanbul’da. Tüm Türkiye İstanbul’un temaslısıdır. İstanbul’da kontrol altına almazsak tüm bölgeler için tehlike olacak.

Bu duruma neler yol açtı? İstanbul dünyanın en kalabalık kentleri arasında. Hareket halindeki kitle çok büyük. Kışı burada geçirmek için yoğun dönüşler oldu.

Salgınla savaşta disipline ihtiyacımı var. Kişilerin göstereceği küçük ihmallerin bedeli büyük olur. Ekibimle geçtiğimiz günler boyunca çalıştık. Sorun teşkil eden konuları ele aldık. Pazar yerleri, toplu taşama gibi alanlarda planlamaya gidilmesini istedik. Toplu taşımaya ek seferler konması, iş saatlerinin sosyal hareketlilik teması azaltacak şekilde yeniden düzenlenmesi ele alınan konulardır.

İstanbullulara sesleniyorum; testi pozitif çıkanlar, temaslılarını filyasyon ekiplerine eksiksiz bildirsin

İşverenlere sesleniyorum; esnek mesai sistemine geçiş için elinizden geleni yapın

Kaynak: Haber Global

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.