adplus-dvertising

Sağlık alanında değişiklik yapılmasına dair teklif TBMM Başkanlığında

Sağlık alanında değişiklik yapılmasına dair teklif TBMM Başkanlığına sunuldu.
Takip et
Sağlık alanında değişiklik yapılmasına dair teklif TBMM Başkanlığında
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AK Parti Kayseri milletvekili İsmail Tamer ve 51 AK Parti milletvekilinin imzasıyla Sağlık ile alakalı Bazı Yasalarda ve 375 sayılı Yasa Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Yasa Teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu. Teklifle, aile hekimlerinin uzmanlık eğitimini yapabilmelerinin teminen süre uzatımı yapılıyor.

Sağlık alanında değişiklik yapılmasına dair teklif TBMM Başkanlığında

Sağlık Bakanlığı personelinin merkezi yönetim bütçesinden ek ödeme alması sağlanıyor. Ek ödemenin bütün sağlık tesisleri kapsayacak biçimde daha dengeli dağıtılması sağlanacak.

Üniversite Hastaneleri ve Adli Tıp Kurumu’nda görev yapan personelinin sabit ek ödemelerinin merkezi yönetim bütçesinden yapılması ve ek ödeme tavanlarının arttırılıyor. Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinde sağlık hizmeti alan ve sağlık sigortası olmayan kişilerin borçlarının bir kısmının terkine ve ödeme kolaylığı sağlanması düşünülüyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarının tabip, diş hekimi ve eczacı kadro ve pozisyonlarına yapılacak açıktan atamalarda kuraya ilişkin usul ve esaslar sağlık bakanlığınca tespit edilecek. Diş hekimlerinin ve eczacıların daha adil olarak yerleştirilmesinin sağlanması amaçlanıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.