Saadet Partisi’nin çizgisi Erbakan’ın çizgisidir!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Necmettin Erbakan’ın vefatının 10. senesinde Milli Gazete’de yazı kaleme aldı. Karamollaoğlu, yazısında “Bugün de bir defa daha üstüne basarak belirtmek isterim ki; Saadet Partisi’nin çizgisi Erbakan’ın çizgisidir” ifadesini kullandı.
Takip et
Saadet Partisi’nin çizgisi Erbakan’ın çizgisidir!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, sözlerinin başında Milli Görüş’ün eski lideri Necmettin Erbakan’ı vefatının 10. senesinde rahmet, minnet ve şükranla andığını söyleyerek “Zaman ilerledikçe bir ilim, fikir, aksiyon ve devlet adamı olarak Erbakan’ın ufkunu, vizyonunu, azmini, mücadelesini ve asaletini çok daha iyi anlıyoruz” diyerek yazdı.

Karamollaoğlu, “Geçen her gün, meydana gelen her olay, tecrübe ettiğimiz her gelişme onun mücadelesini daha manalı ve daha mühim hale getiriyor. O, yaşamı boyunca hakkın hakimiyeti için çalıştı. İyinin, doğrunun, güzelin, faydalının mücadelesini verdi. Küçük hesapların değil, büyük hedeflerin insanı oldu” ifadesini kullandı.

“Neydi bu hedefler?”

Sonrasında “Neydi bu hedefler?” diyerek soran Karamollaoğlu, bunları şu şekilde sıraladı: Birinci aşamada: Meydana Gelebilir bir Türkiye’yi kurmak… İkinci aşamada; böylece, tekrardan büyük Türkiye’yi yaratmak… Üçüncü aşamada ise yeni bir dünya inşa etmek.

Bu hedefler dikkate alındığında Milli Görüş hareketinin, yalnızca organize bir siyasal çalışma değil, tüm insanlığın saadetini hedefleyen küresel bir medeniyet mücadelesi olduğu görüşünü dile getiren Karamollaoğlu, “Hiçbir zaman bu hedeflerden taviz vermeyen Milli Görüş’ün inançlı kadroları, ortaya koydukları çaba ile gerek ülkemizin gerekse İslam âleminin siyasal, sosyal, ekonomik ve toplumsal dönüşümlerine öncülük etmiştir” diyerek yazdı.

Karamollaoğlu, yazısına şu şekilde devam etti: Maddi ve manevi kalkınmanın, yerli ve milli duruşun, üreten bir ekonominin, birlik ve birlikteliğin, adil bir düzenin tavizsiz savunucusu olmuştur. Bugün bu mücadelenin isimi ve adresi Saadet Partisi’dir.

Saadet Partisi’nin çizgisi Erbakan’ın çizgisidir!

1969 senesinde Bağımsızlar Hareketi ile başlayan, Milli Nizam Partisi, Milli Selamet Partisi, Refah Partisi ve Fazilet Partisi ile devam eden bu çaba, bugün de aynı ilke ve prensiplerle Saadet Partisi tarafından sürdürülmektedir. Bugün de bir defa daha üstüne basarak belirtmek isterim ki; Saadet Partisi’nin çizgisi Erbakan’ın çizgisidir.

‘Bugün Milli Görüşçü olmanın tek ölçüsü Saadet Partili olmaktır’

Bugün Milli Görüşçü olmanın tek ölçüsü Saadet Partili olmaktır. Erbakan, Milli Görüş’ün temel ilkelerini açık bir tarzda ortaya koymuş ama hiçbir zaman, hiç kimseyi ötekileştirmemiştir. İnancı, düşüncesi, partisi, hayat tarzı ne olursa olsun herkesi bu ülkenin bir ferdi, bu vatanın bir zenginliği olarak görmüştür.

Siyasi rakiplerini düşman olarak görmemiş, onlarınetle suçlamamıştır. Bu ülkeye hizmet etmek için herkesle görüşmüş, herkesle bir araya gelmiş, ülkenin istikbalini her daim kendi siyasi ikbalinin önünde tutmuştur. Bugün de Saadet Partisi aynı yaklaşımla hareket etmekte, ‘hayra motor şerre fren olma’ görevini hakkıyla yerine getirebilmenin mücadelesini vermektedir.

“Kutuplaşmanın değil kucaklaşmanın teminatı”

Saadet Partisi’nin kardeşliğin, birlik ve birlikteliğin, kutuplaşmanın değil kucaklaşmanın teminatı olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, sözlerini şu şekilde noktaladı:

Saadet Partisi; yolsuzluğun, israfın, rüşvetin, adam kayırmanın olmadığı, yetim hakkının yenmediği bir Türkiye’nin teminatıdır. Saadet Partisi; zenginin, zadegânın değil, yoksul fukaranın hakkının korunduğu bir Türkiye’nin teminatıdır. Saadet Partisi; işçinin, memurun, emeklinin, asgari ücretlinin yüzünün güldüğü müreffeh bir Türkiye’nin teminatıdır.

Saadet Partisi; çiftçinin, esnafın, emekçinin yanındadır. Saadet Partisi; meydana gelebilir Türkiye’nin, tekrardan büyük Türkiye’nin, yeni bir dünyanın teminatıdır. Çünkü Saadet Partisi; siyaseti mevki ve makam için değil, Allah rızası için yapan, tertemiz bir kadronun ismidir.

Bu kadronun tek bir derdi vardır; o da bu ülkeye, bu millete olan aşkıdır, sevdasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kardeşlerime selam ve muhabbetlerimi sunuyor; Erbakan Hocamız başta olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş tüm büyüklerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Şüphesiz ki zafer inananlarındır ve zafer yakındır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.