Saadet Partisi’nden Ak Parti ile ilgili ittifak açıklaması!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Millet İttifakı’nın içinde olup olmayacağı sorusuna “Bunu zaman gösterecek” cevabını verirken Cumhur İttifakı’na hangi koşullar altında katılacağını da anlattı. Karamollaoğlu, “Bugüne kadar bizim itiraz ettiğimiz tüm hukuksuzlukları ortadan kaldırır, yanlışlarından dönerlerse AK Parti ile ittifak yapabilirim” şeklinde konuştu.
Takip et
Saadet Partisi’nden Ak Parti ile ilgili ittifak açıklaması!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Muhalefetin erken seçim çağrılarına iktidar kanadından seçimin 2023’te yani planladığı tarihte yapılacağı yönünde cevaplar gelirken, ittifaklar da seçimde büyük rol oynayacak. Saadet Partisi‘nin seçime Millet İttifakı ile mi yoksa Cumhur İttifakı ile mi gireceği büyük merak konusu olurken, Genel Başkan Temel Karamollaoğlu merak edilen soruları Sözcü gazetesinden Ruhat Mengi’ye verdiği röportajda cevapladı.

“SEÇİME DOĞRU HANGİ İTTİFAKIN İÇİNDE YER ALACAĞIMIZI DEKLARE EDECEĞİZ”

“Gelecek seçimde Millet İttifakı’nın içinde olacak mısınız?” sorusuna “Bunu zaman gösterecek. Bu konuya şimdiden girmiyorum ama Millet İttifakı’nın hangi prensiplerle hareket etmesi gerektiğini ve edeceğini görüyorum, seçime doğru biz de nerede yer alacağımızı deklare edeceğiz” cevabını veren Karamollaoğlu, “Diyelim ki koşullar değişti, Ak Parti sizi razı etti, birdenbire Cumhur İttifakı’na girme kararı almanız mümkün mü?” sorusuna ise dikkat çeken bir cevap verdi.

“BENİ CUMHURBAŞKANI ADAYI GÖSTERİRLERSE İTTİFAKA HEMEN KATILIRIM”

Soruya yanıtına gülerek başlayan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, şunları belirtti;

“Beni cumhurbaşkanı adayı ilan ederlerse olabilir. Ben bu konuya girmem de derlerse ki “Abi gel seni cumhurbaşkanı adayı yapalım”, o zaman kavgasız dövüşsüz gireriz. Yahut “Başkanlık sistemini değiştirelim” diyebilirler yahut bugüne kadar bizim itiraz ettiğimiz tüm hukuksuzlukları ortadan kaldırır, yanlışlarından dönerlerse AK Parti ile ittifak yapabilirim. Dediğim gibi, bunlardan birisinin olması gerekir.”

“KILIÇDAROĞLU ADAY OLABİLİR FAKAT BELLİ KESİMLERDEN TEPKİ GELEBİLİR”

Millet İttifakı’nın adayını partici yaklaşımla belirleyemeyeceğini söyleyen Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dışında, Millet İttifakı içinden yahut dışından başka kimlerin aday olacağının sorulması üstüne ise şu cevabı verdi:

“Geçen seçimde aday oldum, artık yaşım kemale erdi, bundan sonra aday olma talebim yok. Millet İttifakı’nın seçime yakın bir tarihte aday tespit edeceğini düşünüyorum, daha erken bir aday belirlemek isabetli olmaz çünkü kim aday olursa olsun Cumhur İttifakı’ndaki gibi tereddüt gösterilemeyen bir aday olmaz. Kılıçdaroğlu aday olabilir fakat olduğu takdirde belli kesimlerden bir tepki de gelebilir, Meral Hanım da aday olabilir, ona karşı da başka kesimlerden tepki gelebilir. Milletin teveccühünü alması gerekir, artık partici bir yaklaşımla Millet İttifakı bir aday belirleyemez. Bu ülkede AK Parti’nin ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin dışında herkesi kucaklayabilecek bir adayın bulunması zor değildir, bulunur mutlaka.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.