adplus-dvertising

Saadet Partisi, HDP kongresine çiçek gönderdi!

Millet İttifakı’nın gizli ortağı HDP’nin Diyarbakır Kongresi’nde Saadet Partisi’nin gönderdiği çiçek dikkat çekti.
Takip et
Saadet Partisi, HDP kongresine çiçek gönderdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

HDP’nin Diyarbakır 3’üncü olağanüstü kongresine, Saadet Partisi tarafından gönderilen çiçek dikkat çekti.

Millet İttifakı’nın gizli ortağı ve terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP, Diyarbakır kongresini gerçekleştirdi. Kongrede Gülistan Atasoy ve Zeyyat Ceylan, HDP Diyarbakır İl Eş Başkanları olarak seçildi.

Kongreye Eş Genel Başkan Pervin Buldan ve bir grup milletvekili de katıldı.Saadet Partisi, HDP kongresine çiçek gönderdi!

“ORTAYA KUVVETLI BİR ÇIKIŞ YOLU SUNDUK”

Kongrede partililere seslenerek eşitçe yaşayabilecekleri, onurlu bir barışla örülen ortak geleceği kurma mücadelesinde olduklarını ifade eden Buldan, “Biz HDP olarak 27 Eylül’de açıkladığımız deklarasyonumuz ile beraber bu çürümüşlükten kurtulmak için ortaya kuvvetli bir çıkış yolu sunduk. Bu yeni dönemi başlatmak için hep beraber demokrasi ittifakını Amed’den Tekirdağ’a, Karadeniz’den Akdeniz’e büyütmenin zamandır.” şeklinde konuştu.

Saadet Partisi, HDP kongresine çiçek gönderdi!

SAADET PARTİSİ’NDEN HDP’YE ÇİÇEK

Düğün salonunda gerçekleşen kongrede Saadet Partisi tarafından gönderilen çiçek dikkat çekti.

Son seçimlerde resmi olmasa da Millet İttifakı’na örtülü bir biçimde HDP de katılmıştı. Aynı ittifak içinde bulunan Saadet’in tabanı, yapılan bu ittifaktan rahatsız olmuş, parti yoğun tepki çekmişti.

Saadet’in kongreye çiçek göndermesi gene partililerde rahatsızlığa neden oldu.Saadet Partisi, HDP kongresine çiçek gönderdi!Saadet Partisi, HDP kongresine çiçek gönderdi!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.