Saadet Partili Cihangir İslam’dan HDP Tepkisi

Harekatın başlatılmasından sonra Hulisi Akar MHP, İYİ Parti ve CHP'li genel başkanlarla görüştü ve bilgilendirmede bulundu. Bu duruma tepki geldi.
Saadet Partili Cihangir İslam’dan HDP Tepkisi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, üç partiyi ziyaret ederek harekat hakkında bilgilendirme yaptı. Akar’ın sadece CHP, MHP ve İYİ Parti’ye gitmesine tepki geldi. Saadet Partili Cihangir İslam, “HDP bu ülkenin bir parçası değil mi? HDP neden bilgilendirilmedi?” diyerek tepkisini dile getirdi.

Cihangir İslam açıklamasında, “Şimdi, 3 partiyi bilgilendirdiniz. Bu Mecliste kaç parti temsil ediliyor? 9 parti. 5’inin grubu var, sizi saymıyorlar diyelim. CHP, MHP, İYİ PARTİ bilgilendirildi. Peki, HDP niye bilgilendirilmedi?” ifadelerine yer verdi.

İslam’ın bu sözleri karşısında, “Sana ne? Avukatı mısın sen?” cevabını veren AK Partili milletvekili Kemal Çelik’e Cihangir İslam’dan bir soru yöneltildi. İslam, Çelik’e yönelik olarak, “HDP bu ülkenin bir parçası değil mi? HDP bu ülkede milyonlarca seçmeni temsil etmiyor mu arkadaşlar?” sorusunu yöneltti ve tepkisini gösterdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.