Saadet Öğretmen Annesinden Helallik İsteyip Mobbingi Anlatmış

Mobbing nedeniyle intihar eden öğretmen Saadet Harmancı'nın annesinden helallik istediği ve "Öğretmenlik hayatımı bitirdiler" dediği öğrenildi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Gaziantep’te 6 katlı apartmanın teras katından atlayarak, intihar eden Türkçe öğretmeni Saadet Harmancı’ya (25) okulda mobbing uygulandığı söylentileri ile alakalı soruşturma açtı. Anne Gönül Harmancı (42) kızının intihar etmeden 10 dakika önce kendisini arayıp, helallik istediğini söyleyerek, “Bana, öğretmenlik yaşantımı bitirdiler, öğrencilerin önünde bana yumruk attılar’ dedi. Kendisine bağırdım, ‘Yapma’ dedim fakat dinletemedim” dedi.


OKUL YÖNETİMİ MOBBİNG UYGULADI

Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesi Ağılcık köyünde ikamet eden Türkçe öğretmeni Saadet Harmacı, geride bıraktığımız nisan ayında Gaziantep 23 Nisan Mahallesi’ndeki Beykent İmam Hatip Ortaokulu’na atandı. Mayıs ayında stajyer öğretmen olarak vazifeye başlayan Saadet Harmancı, ailesine, okul müdürü ve yardımcısının devamlı olarak kendisine baskı yaptığını öne sürdü.

“SİZİ BİTİRİRİZ”

Yakın arkadaşlarına da bu durumdan bahseden Harmancı, okul müdürü ve yardımcısını sık sık kendisine ve diğer stajyer öğretmenlere, “Memurluk yaşantınız pamuk ipliğine bağlı. Sizi bitiririz” diyerek baskı uyguladığını ifade etti.

TERASTAN ATLADI

10 Kasım günü Afyonkarahisar’da ikamet eden annesi Gönül Harmancı’yla 3 defa konuşan Saadet Harmancı, en son 18.00 sularında yeniden arayarak helallik istedi. Annesiyle konuşmasının ardından sosyal medyadan veda gibi 4 paylaşım yapan Harmancı, en son saat 21.00 sularında mesaj atarak öğrencileri ve arkadaşları ile vedalaştı. 23 Nisan Mahallesi 17 Nolu Cadde’de yer alan bir kafeye giden Saadet Harmancı, söylentiye göre doktor olduğu bildirilen nişanlısı C.Ö. ile de telefonla konuşmasının ardından saat 21.30 sularında 6 katlı binanın en üst katına çıkarak kendisini boşluğa bıraktı.

TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI

Beton zemine çakılan Harmancı, ağır yaralandı. Olay yerine davet edilen sağlık birimleri tarafından ilk müdahalesi gerçekleştirilen Harmancı, Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi acil servisine sevk edildi. Harmancı, saat 03.00 sularında hayatını kaybetti. Saadet Harmancı’nın cenazesi gerçekleştirilen otopsinin sonrasında geçen salı günü memleketi Emirdağ ilçesi Ağılcık köyünde defnedildi.

ÖLMEDEN ÖNCE ANNESİNİ ARAMIŞ

Anne Gönül Harmancı ise okul idaresi hakkında şikayetçi olduğunu ifade etti. Kızının olay günü saat 16.30 sularında kendisini arayıp, “Anne hakkını helal et” dediğini söyleyen anne Harmancı, “Kızım atlamadan 10 dakika önce gene aradı. Bana ‘Öğretmenlik yaşantımı bitirdiler. Okulda öğrencilerin önünde bana yumruk attılar. Kendisine bağırdım, ‘yapma’ dedim fakat dinletemedim. Yavrum okuldaki baskılardan şikayet ediyordu. Özellikle müdür yardımcısından şikayetçiydi. Devamlı kendisine eziyet ettiğini söylüyordu. Hepsinden şikayetçiyiz” diye konuştu.


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı