S-400’leri Kaldırın Teklifine Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Cevap

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'ın S-400'leri kaldırın teklifi ile ilgili, "S-400'ü bütünüyle kaldırma teklifini doğru bulmuyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ziyareti dönüşü gazetecilerin sorularını cevapladı. ABD ziyareti ile alakalı açıklamalar yapan Erdoğan, Amerika’nın S-400’ü kaldırma teklifi ile alakalı konuştu. Erdoğan, “S-400’ü bütünüyle kaldırma teklifini doğru bulmuyoruz” dedi.


“EGEMENLİK HAKLARIMIZIN İHLALİ”

“Patriotları almaya hazır olduğumuzu Sayın Trump’a ifade ettim.” diyen Erdoğan, “S-400’ü de savunma sistemlerimizin içinde önemsiyoruz. Uygun koşullarda verecekseniz biz Partiotları da alabiliriz’ dedik. ‘Patriotları alırken S-400’ü bütünüyle kaldırma teklifini biz egemenlik haklarımız üstünde bir tasarruf olarak görüyoruz ve kesinlikle doğru bulmuyoruz. Aynı şeyi Yunanistan için bugüne dek hiç söylemediniz. Şu anda Yunanistan’da S-300 var. Orası için hiç böyle bir itiraz çıkmadı. Orası için böyle bir hamle yapmıyorsunuz.’ dedik. Bu sebeple bu husustaki tavrı biz, özellikle egemenlik haklarımız üstünde bir tasarruf olarak görüyoruz.” biçiminde konuştu.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı