adplus-dvertising

S-400’ler Aralık Ayında Kurulmuş Olacak

Savunma Sanayisi Başkanı İsmail Demir, S-400'lerin Aralık ayında kurulmuş olacağını açıkladı. Nisan'da sistem kullanılabilir olacak.
Takip et
S-400’ler Aralık Ayında Kurulmuş Olacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Savunma Sanayisi Başkanı İsmail Demir, S-400’lerle alakalı açıklamalar yaptı. Demir, “S-400 füze savunma sistemi Aralık’ta kurulmuş olacak.” dedi.

Demir’in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“S-400’LER ARALIK AYINDA KURULMUŞ OLACAK”

“Teslimatlar yakında sona eriyor. Teknik manada Aralık itibariyle sistem kurulmuş olacak. Fakat sistemin hazır olması, kullanıma hazır olduğu manasına gelmiyor. Çünkü bizim de çok hassas olduğumuz personelimizin eğitimi, sistemin içerisine bazı uçuşların entegre edilmesi gibi birçok teknik mesele var. Bunların da sonlanması sonucunda Nisan’da sistem kullanılabilir duruma gelecek.

“RUSLARDAN TEKLİF VAR”

Savunma sanayisi ürünlerimiz çok önemli bir yer kaplıyor. Ruslar’da bu çerçevede kendi ürünlerini TEKNOFEST’te sergilemeyi talep ettiler. Bu konu çok çok yeni. Gelen bir teklif var. Uçaklarımızı görün bakın dediler. Teklifleri incelemek gerek.

“YARIŞMALARLA GENÇLERİ DESTEKLEYECEĞİZ”

Yarışmalarla gençlere destek vereceğiz. Odaklı eğitimlerle savunma sanayisine dönük insan gücü ile katkı vermesini bekleyeceğiz. TEKNOFEST gibi faaliyetlerde etkin olup proje yarışmalarının sonuçlarını sergileyeceğiz. İHA’lar deniz, kara araçları ile yarışmalar yapacağız.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.