S-400 Hava Savunma Sisteminin Eğitimi Başladı

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne mensup Türk askeri personel, Türkiye’nin Rusya’dan satın almış olduğu S-400 hava savunma sisteminin kullanımı için Rusya’ya eğitime gönderildi.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvetleri’ne mensup Hava Kuvvetleri personelinin katılımıyla S-400 eğitimleri başladı. S-400 hava savunma sisteminin satın alınmasıyla birlikte Patriotlar’ın alımında kriz yaşayan Türkiye, Rus hava savunma sistemlerini kullanmada uzmanlaşabilmesi için hava personelini Rusya’nın Gatchina kentine gönderdi.

Gatchina kentinde yapılacak eğitimler sonrasında S-400 hava savunma sistemlerine hakim olacak hava kuvvetleri personelleri, Türkiye’yi havadan gelebilecek tehditlere karşı koruyacak. Milli Savunma Bakanlığı resmi hesabından şu tweeti paylaştı:

S-400 Hava Savunma Sisteminin Eğitimi Başladı

S-400 HAVA SAVUNMA SİSTEMİ NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ?

Kara kuvvetleri kadar önemli olan Hava Kuvvetleri de düşmana caydırıcı bir güç oluşturabilmek ve dosta güven verebilmek için alanında en iyi silahlarla donatılmak durumunda. Bu sebeple coğrafyası, dünyanın merkezi sayılabilecek ülkemizin havadan gelebilecek saldırılara anında müdahale kabiliyetinin olması gerekiyor.

Düşman saldırısını havadayken vuran bu sistem Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de bile söz sahibi olabilmesi için önem arz ediyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı