Rüyada karpuz görmek, kesmek, yemek ne anlama gelir, ne demek?

Rüyada karpuz görmek farklı manalara gelebilmektedir. Olumlu ya da olumsuz şekilde ele alınan rüyanın görüldüğü şekle bağlı olarak değişkenlik gösterir. Mesela bir meyveyi yaz ayında görmenin yorumlanması ile kış ayında görmenin yorumu bile farklı olabilmekte. Genel anlamda Rüyada karpuz görmek rüya sahibinin yaşadığı sıkıntılardan ve dertlerden kurtulacağı anlamına gelmektedir.
Takip et
Rüyada karpuz görmek, kesmek, yemek ne anlama gelir, ne demek?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yaz aylarının en güzel meyvesi olarak öne çıkan karpuz, aynı zamanda birçok insanın rüyasına giriyor. Böyle zamanlarda ne anlama geldiğine dair bilgi alınmaya çalışılmaktadır. Peki, rüyada karpuz görmek ne demek? Karpuz almak, kesmek ve yemek ne anlama gelir? İşte detaylar.

Rüya alimlerine göre ise iş hayatında bolluk ve bereket anlamı taşımaktadır. Bütün gireceği işlerde başarılı olacağı ve bu konuda iyi bir sonuç elde edeceğine delalet eder.

Mevsiminde karpuz yemek; üzüntülerden kurtulmaya, bozulmuş karpuz yemek; hastalığa, olmuş karpuz rüyaların genelinde helal mala işarettir.

Mevsiminde karpuz görmek, tatlı olmasa da kavun görmekten daha hayırlı bir yoruma sahiptir.

Rüyada Karpuz Almak

Rüyada karpuz almak rüya sahibinin iş konusunda girişeceği bazı işleri anlatmaktadır. Özellikle iş için atılacak önemli adımlar ile beraber iş hayatında yükselmeyi ifade eder. Ayrıca bazı uzman yorumculara göre şer bazılarına göre ise hayır anlamına gelen bir rüyadır. Bir dost ve bir arkadaş ile yaşanabilecek sorunların yanı sıra, kısa zaman içerisinde dertlerin son bulacağı üzerine de rivayet edilir.

Karpuz almak, saygın bir konuma gelmeye, hayır ve menfaate, ilim öğrenmeye; hastalık, sıkıntı ve hapisten kurtulmaya, ucuzluk ve bolluğa işarettir. Fakir bir kimse mevsiminde karpuz alsa, zengin olur. Bekar bir kimse rüyada karpuz aldığını görse, evlenir ve bolluğa erişir.

Rüyada manavdan karpuz almak büyük hayırlara, mülk edinmeye, güç ve yetki sahibi olmaya işarettir. Karpuz alınması yeni bir işe para yatıracağınıza işarettir. Tarladan karpuz almak, bir akrabalarını ya da arkadaşlarınızla iş yapacağınıza yorumlanır.

Rüyada karpuz çalmak, işini, mesaisini aksatmaya, hak edilmemiş kazanca işarettir. Rüyada karpuz almak, mülk edinmeye ve nimete sahip olmaya işaret etmektedir.

Rüyada Karpuz Satmak

Rüyada kişinin rızkını elde etmek için karpuz sattığını görmesi, hayır ve esenliğe, helal kazanca ve sıkıntıdan kurtulmaya işarettir. Bazen rüyada karpuz satmak, sattığı karpuz miktarı ve değeri kadar kazancının artacağına işaret eder.

Rüyada Karpuz Taşımak

Kucağında karpuz taşımak rüya sahibi için mal ve mülkünün bereketleneceğine, kazancının ise artarak çoğalacağına işaret sayılır. Bazı yorumcular, rüyada mevsiminde karpuz taşımak, sıkıntıdan kurtulup ferahlamaya işaret eder, demişlerdir.

Eğer, karpuza ihtiyacı olan bir hasta, rüyasında eline karpuz geçtiğini görse hastalığından kurtulup afiyete kavuşur.

Rüyada Karpuz Kesmek

Rüyada karpuz kesmek, sağlık ve afiyete, rızka ve menfaate işarettir. Karpuz kesmek aynı zamanda, ilme, hayırlı ameller işlemeye, bol rızk ve helal kazanca işarettir.

Bazı rüya sözlüğü yorumcularına göre rüyada karpuz kesmek, memuriyete, helal rızka, bol kazanca, şifaya, üzüntüden kurtulmaya, düşmana galip gelmeye, çocukla müjdelemeye işarettir.

Aynı zamanda rüyada karpuz kesmek hayra, güzel gelişmelere, ömrün uzunluğuna, ayrılık ve hasretin bitmesine işarettir.

Rüyada Karpuz Yemek

Rüyada karpuz görmek arklı şekillerde yorumlanır. Eğer rüya sahibi rüyasında tatlı karpuz uyuyorsa iyiliğe ve güzelliğe işaret etmektedir. Kişinin mutlu ve huzurlu bir yaşam süreceği, iş hayatında önemli başarılar elde edeceğine delalet eder. Ancak rüyasında acı karpuz yiyen kişilerin işlerinin hayırlı gitmeyeceği üzerine yorulur. Özellikle iş konusunda çeşitli zorluklar ve dertler ile mücadele edeceğine işarettir.

Rüyanızda karpuz görüp yemeniz, eğer varsa, sıkıntılarınızdan kurtulacağınız anlamına gelir. Bu yakınlarınız için de geçerlidir. Eğer yediğiniz karpuz bozulmamışsa sağlığınız yerinde demektir. Eğer yediğiniz karpuz tatlıysa bu hayırlı bir işe işarettir.

Bir başka bakışa göre ise rüyanızda karpuz yediğinizi görürseniz bu bazı kişilerle küs kalacağınıza işarettir. Aynı zamanda bazı haksızlıklara uğrayacağınız ve üzüleceğiniz manasına gelir. Ancak tatlı bir karpuz yediğinizi gördüyseniz bu pek hayırlı bir rüyadır ve iyilik ve güzellikle donanacağınızın göstergesidir.

Rüyada Karpuz Çekirdeği Görmek

Rüyada karpuz çekirdeği görmek boğazına düşkün kişinin varlığına işaret etmektedir. Rüya sahibinin yemek yemeyi çok sevdiğini ancak bunu aşırıya kaçırabildiğini anlatır. Mutlaka sağlıklı ve dengeli beslenmesi gerektiğini dikkate alması gerektiğini anlatır.

Rüyada görülen karpuz çekirdeği, uzun ömre, sağlık ve mutluluğu, evlilik veya nişanı ifade eder. Karpuz çekirdeği aynı zamanda rızkın bolluğunu gösterir. Rüyada görülen karpuz çekirdeği o yılın bereketli geçeceğine yorumlanır.

Rüyanızda karpuz çekirdeği görülmesi, mal ve menfaate veya kız çocuğuna işaret eder. Beyaz karpuz çekirdeği, hayra; sarı karpuz çekirdeği, hastalığa; siyah karpuz çekirdeği, sessizlik ve sükunete, gizliliğe işaret eder. Bazen karpuz çekirdeği görmek, sevimsiz, çirkin bir kişiyi işaret eder.

Rüyada karpuz görmek, kesmek, yemek ne anlama gelir, ne demek?

Rüyada Tarlada Karpuz Görmek

Rüyada tarlada karpuz görmek rüya sahibinin akraba veya dostundan biriyle kavga edeceği üzerine yorulur. Aile işi ile beraber yöneticilik vasfına yükselmek ve bunu başarılı şekilde yürütmek üzerine ifade edilmektedir. Bu konuda güzel işlere imza atacağı ve kendini sevdiklerine ve çevresindeki tüm insanlara kanıtlayacağı üzerine yorulur.

Başka bir dünya aliminin yorumuna göre ise kişinin yaşadığı sorun ve dertlerin geride kalacağı üzerine ifade edilir.

Rüyada görülen karpuz tarlası, zengin, varlıklı bir kimse olarak tanımlanır. Karpuz tarlası bol rızka, rahat geçime işaret eder. Kimi zaman sağlığa, zenginliğe çağrışım yapar.

Evli bir erkek rüyasında karpuz tarlasına tohum ektiğini görse, eşinin hamile kalacağını belirtir. Rüyada karpuz tarlası, rüyayı gören kimsenin baht, kısmet, şansının açıldığına ve yoksulluktan kurtulacağına işaret sayılır.

Rüyada Dilimlenmiş Karpuz Görmek

Abdülgani Nablusi ye göre; vaktinde olmak şartı ile dilimlenmiş karpuz görmek, menfaati ve geçimi yolunda bir Aileye delalet eder. İçi boşalmış ve bozulmamış karpuz görmek ve yemek, vücut sağlığına delalet eder. Rüyada dilimlenmiş karpuz görmek sıkıntıların bitmesine, iyi bir işe başlamaya yorulur.

Bir kimsenin rüyasında kesilmiş ve dilimlenmiş karpuz görmesi, ödeyeceği veya ödemesi için ay olarak müddet kestiği bir borca delalet eder.

Rüyada Büyük Karpuz Görmek

Büyük karpuz görmek bereketli rızkı ifade eder ve çok hayırlı bir rüyadır. Büyük karpuzlar, zengin, varlıklı ve insanlara faydalı olunacağı bir kimseyi de işaret eder. Rüyada evinde birçok büyük karpuz görmek, mal artışına veya zengin olmaya işaret eder.

Rüyada Birden Fazla Karpuz Görmek

Rüyada birden fazla karpuz görmek genelde olumsuz şekilde yorumlanır. Özellikle rüya sahibinin bazı sorun ve dertler ile karşı karşıya kalacağını delalet eder. Üzüntülü ve kötü olaylar sebebiyle bir dönem mutlu bir yaşam süreci ile işaret etmektedir.

Rüyada Bozulmuş, Çürümüş Karpuz Görmek

Rüyada bozulmuş karpuz görmek önemli bir hastalığa işaret etmektedir. Rüya sahibinin ya da yakın çevresinden birinin bazı hastalıklar ile mücadele edeceği üzerine yorulur. Bu hastalıkların geçici olabileceğini ya da ciddi ölüm riskiyle karşı karşıya kalabileceği üzerine rivayet edilmektedir.

Rüyada sarı karpuz ise, hastalıkla tabir edilir.

Rüyada çürümüş karpuz, stokçuluğa, cimriliğe, vergi kaçırmaya veya malının zekatını vermemeye işarettir. Rüyada karpuzun içten içe çürüdüğünü görmek, bozulan ekonomik durumu insanlardan gizlemeye ve aynı zamanda gıybet anlamına gelir.

Rüyada Karpuz Toplamak

Rüyada karpuz toplamak kişinin sahip olduğu bazı değerlere önem vermesi gerektiğini anlatır. Aynı zamanda hem iş hem de sosyal yaşamda verilen emeklerin karşılığının en iyi şekilde alınacağı üzerine rivayet edilmektedir.

Rüyada karpuzları yerden kaldırdığını ve topladığını görmek, rızka, menfaate, mala, hayır ve iyiliğe delalet eder. Rüyada karpuz toplamak, zenginlik olarak tanımlanır. Rüyada karpuz toplamak evin geçimini sağlamaya çalışan eşe işaret etmektedir.

Rüyada Karpuz Dilimi Görmek

Karpuz dilimleri, borç taksitlerine işaret eder. Rüyada karpuz dilimi, hasta için şifaya, sağlıklı kimse için afiyete işarettir. Karpuzun dilimleri ve göbeği, anlayışa, sezgi gücüne ve ilme işaret eder.

Rüyada Karpuz Kabuğu Görmek

Karpuz kabuğu vücudun sıhhatidir. Ayrıca kolay kazanılan bir mal olarak da yorumlanır. Rüyada görülen karpuz kabuğu, beklenmeyen bir yerden gelecek kazancı işaret eder. Ayrıca elbiseye, mala, kısmete ya da çocuk olarak yorumlanır.

Hamile bir kimse rüyada kendisine karpuz kabuğu verildiğini görse, rüya sahibinin ağrısız bir doğum yapacağına işaret sayılır.

Rüyada Ham Karpuz Görmek

Rüyada karpuz görmek evlilik hazırlıkları yaparken aileler arasında yaşanacak tartışmalara işaret etmektedir. Bu tartışmalar nedeniyle evlilik tarihinin erteleneceğine işarettir. Aynı zamanda sabır gösterildiği zaman pek çok şeyde başarı elde edileceği üzerine ifade edilmektedir.

Rüyada karpuz görmek, kesmek, yemek ne anlama gelir, ne demek?

Rüyada Yeşil Karpuz Görmek

Rüyada yeşil karpuz görmek, rızkınızın ve kazancınızın artacağına işarettir.

Bir kimsenin rüyasında yeşil karpuz görmesi, birbiri üzerine yığılmış mala delalet eder. Çünkü karpuzlar da tarlada her biri üzerine yığılır.

Rüyada sapı üzerinde duran yeşil karpuz görmek, kişinin hayatında berekete, rızka, ucuzluk ve bolluğa ve nimetin devamına delalet eder.

Bazı kere de yeşil karpuzlar, dünyanın senelerine, aylarına ve günlerine alamettir. Yeşil karpuzlar şehre, çocuğa, zevceye yahut hizmetçiye işaret sayılır.

Rüyada Kırmızı Karpuz Görmek

Kişinin rüyasında karpuz görmesi var olan sıkıntılardan parça parça kurtulacağını gösterir.

Rüyada sarı karpuz görmek

Sarı fakat lezzetli karpuz görmek, iyilikle anılan, ardında güzel ve iyi hatıralar bırakan kadın ve erkeklere işaret eder. Karpuzun özü, anlayış ve ilme delalet eder. Bazen de sarı karpuz, rengin sarılığı tabiatın ağırlaşması ve cildin sertliği dolasıyla ya güzel huy veya kötü, ayıp sahibi bir kişiye delalet eder.

Rüyada Karpuz Görmek ile ilgili diğer yorumlar

Karpuz diktiğinizi görmek, yakın zamanda hayırlı bir işe başlayacağınıza, vaktinde olup karpuz alıp yediğinizi görmek, gam ve kederlerinizden kurtulacağınıza, evinizde bir çok karpuz olduğunu görmek, mal ve paranızın yakın zamanda artmasına, küçük karpuz görmek, büyük karpuzları görmekten daha hayırlıdır.

Sarı ve tatlı karpuz yemek, sevineceğinize, hasta iseniz iyileşeceğinize işaret eder. Bir kimsenin rüyada tatlı bir karpuz görmesi veya yemesi, hayır ve menfaate işarettir.

Rüyada karpuz görmek, kesmek, yemek ne anlama gelir, ne demek?

Cabiril Mağribi’nin yorumu: Rüyada karpuz görmek, zengin ve her yönden faydalı ve yararlı olan bir zevceye (hanım eşe) işaretle yorumlanır demiştir.

İbn-i Şîrîn (rh.a.) demiştir ki: karpuz yemek kederden kurtulmaktır. Bu rüyayı gören eğer tutuklu ise tahliye edilir. Rüyada karpuz yemek, gam ve kederden kurtulmaya delalet eder.

Ebu Said’el Vaiz’in yorumu: Kişinin rüyada içini yememiş (içi dolu) ve bozulmamış bir karpuz görmesi, sağlık ve sıhhate işaretle yorumlanır demiştir.

Kirmani’nin yorumu: Bir kimsenin rüyada mevsiminde karpuz görmesi ve yemesi, onun (rüya sahibinin) kederden ve sıkıntıdan kurtulacağına işarettir demiştir. Rüyasında evinde birçok karpuz olduğunu gören kişinin malı artar ve artacağına işarettir. Başka bir yoruma göre ise, rüya sahibi bir musibet ve belaya düşer veya düşeceğine işaretle yorumlanmıştır der.

Kirmani. İbn-i Sirin’in yorumu: Kişinin rüyada karpuz görüp yemesi, üzüntüden, sıkıntıdan kurtulmasına ve eğer hapiste ise, buradan da kurtulmasına işarettir demiştir. Karpuzun çekirdeği beyaz ise, rüya daha da iyi sayılmıştır. Çekirdeği sarı ise, hastalığa işaret eder demiştir. Karpuzun çekirdeği siyah ise, sükunet gizliliğe işaret eder. Kişinin rüyada karpuz görmesi, hayır ve menfaate ve vücut sıhhatine işaret eder. Karpuza ihtiyacı olan bir hastanın rüyasında eline karpuz geçtiğini görmesi, hastalığından kurtulup şifâ bulacağına işarettir. Rüyada görülen tamamen yetişmemiş ve olmamış ham karpuz, sağlamlığa işarettir. Rüyada içi boşalmamış ve bozulmamış karpuz görmek ve yemek, vücudun sıhhat ve afiyetine işaret eder. Rüyada görülen karpuzun özü ve göbeği, anlayışa, sezgi gücüne ve ilme işaret eder. Rüyada karpuz yemek, gam ve kederden halâs olmaya işaret eder. Rüyada sarı fakat lezzetli karpuz görmek, hayır ve iyilikle anılan, ardında güzel ve iyi hatıralar bırakan kadın ve erkeklere işarettir. Rüyada kırmızı karpuz görmek, her türlü zînet ve bezeğe işarettir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.