adplus-dvertising

Rusya’nın Ukrayna’daki AVM’ye düzenlediği saldırı güvenlik kamerasında

Rusya’nın Ukrayna’nın Kremençuk şehrindeki AVM’ye düzenlediği saldırıya ait güvenlik kamerası görüntüleri gün yüzüne çıktı.
Takip et
Rusya’nın Ukrayna’daki AVM’ye düzenlediği saldırı güvenlik kamerasında
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya’nın dün Ukrayna’nın Kremençuk şehrindeki AVM’ye düzenlediği füze saldırısına ait güvenlik kamerası görüntüleri gün yüzüne çıktı. AVM yakınında bulunan bir parktaki güvenlik kameralarına ait görüntülerde, AVM’ye gerçekleştirilen füze saldırısı sırasında füzelerden birinin parka isabet ettiği ve parkta bulunan sivillerin ise panikle sağa sola kaçtığı görüldü. Saldırı sırasında bazı siviller panikle parkta bulunan gölete atlarken, parkta yürüyüş yapan bir baba ise çocuğunu kucağına alarak ağaç altına sığındı.

Rusya saldırıda AVM yakınındaki bir mühimmat deposunu hedef aldığını öne sürerken, Ukrayna AVM yakınında mühimmat deposu bulunmadığını açıkladı.

AVM’ye gerçekleştirilen saldırıda 18 kişi yaşamını yitirmiş, en az 59 kişi ise yaralanmıştı. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ise, AVM içinde binden fazla kişinin bulunduğunu öne sürmüş, “Bu hedef dışı bir füze saldırısı değil, bu hesaplanmış bir Rus saldırısı” demişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.