adplus-dvertising

Rusya’nın Ukrayna’da sivil infazı deşifre oldu!

Rus ordusunun Buça kentindeki sivillere yönelik infaz görüntüleri dünya manşetlerinde geniş yankı uyandırdı. New York Times tarafından yayınlanan görüntülerde, Rus askeri olduğu ileri sürülen kişilerin kurşuna dizmeden önce 8 Ukraynalı sivili bileklerinden birbirlerine bağlayarak yürüttüğü anlar görüldü. Görüntülerin devamında ise 8 sivilin, Rus askerlerinin karargah olarak kullandığı binanın arka bahçesinde cansız bedenlerine rastlandı.
Takip et
Rusya’nın Ukrayna’da sivil infazı deşifre oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

New York Times tarafından özel olarak dünya kamuoyuyla paylaşılan görüntülerde 4 Mart’ta Ukrayna’nın başkenti Kiev’in yakınlarındaki Buça kentinde korkunç bir infial gösterildi. Video kayıtları ve görgü tanıklarının ifadeleriyle desteklenen haberde, en az 8 Ukraynalının Rus askeri olduğu iddia edilen kişiler tarafından canice öldürüldüğü ifade edildi. Rusya’nın savaş suçu işlendiğine delil olarak gösterilen görüntülerde, Rus askerlerinin bir grup insanı silah zoruyla yürüttüğü görülüyor. Bileklerinden birbirlerine bağlanan rehinelerin aynı zamanda elleriyle başlarını tutarak ilerledikleri fark ediliyor.

Rusya’nın Ukrayna’da sivil infazı deşifre oldu!

GÖRGÜ TANIKLARINDAN BİRİ GÖRÜNTÜLERİ ÇEKTİ

Rusya’nın Ukrayna’da sivil infazı deşifre oldu!

Geçtiğimiz nisan ayında dünya manşetlerinde Rus askerlerinin Buça’da savaş suçu işlediğine yönelik iddialar ortaya atılmıştı. Rus yetkililer iddiaları yalanlarken New York Times tarafından paylaşılan görüntüler infial oluşturdu.

Rusya’nın Ukrayna’da sivil infazı deşifre oldu!

Görgü tanıkları tarafından çekilen görüntülerde Rus askerlerinin rehineleri bir binanın arkasına doğru götürdüğü ileri sürüldü. New York Times’ın konuştuğu tanıklar rehinelerin sırayla yürüdükten sonra hiçbirinin geri dönmediğini anlattı. Kayıtların devamında ise Yabluska Caddesi’ndeki ofis binasının yanında cansız bedenler görülmesi iddiaları kuvvetlendirdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.