adplus-dvertising

Rusya’nın Ukrayna’da kaybettiği asker ve tank sayısı belli oldu!

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş, bütün hızıyla devam ediyor. Savaşın üstünden 2 ay geçmesine karşın Rusya Devlet Başkanı Putin’in de henüz istediğini alamadığı ifade ediliyor. Son olarak Harkov ve Sumi’nin tam karşısındaki mezarlıkta Ukrayna’nın vurduğu Rus tanklarının sıraya dizilmiş görüntüleri gün yüzüne çıktı. Öte Yandan Kremlin’e yakınlığıyla bilinen haber ajansı Readovka da Ukrayna’da öldürülen asker sayısının 13 bin 141 olduğunu yazdı ancak bu haberi çok geçmeden yayından kaldırdı.
Takip et
Rusya’nın Ukrayna’da kaybettiği asker ve tank sayısı belli oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta neredeyse tam 2 ay olmak üzere. Henüz istediği başarıyı elde edemediği konuşulan Rusya Devlet Başkanı Putin’in ordusunun Mariupol’u ele geçirdiği iddiası, bölgeyi tekrardan hareketlendirdi.

UKRAYNA’NIN DİRENİŞİ TAKDİR EDİLDİ

Savaşta geri kalan 2 aylık süre zarfında Ukrayna tarafının gösterdiği direniş, bütün dünyanın takdirini topladı. Ukrayna’nın savaşın başından bu yana Rus tanklarını havadan vurduğu görüntüler kamuoyuna yansıdı.

BİNLERCE TANK İMHA EDİLDİ

Ukrayna, savaşın başından bu yana binlerce tankı imha etti. Rus ordusunun teçhizat bakımından büyük kayıp verdiği konuşulurken, bu tanklarla alakalı çok çarpıcı bir bilgi gün yüzüne çıktı.

TANK MEZARLIĞI OLUŞTURMUŞLAR

‘İşgal’ ve ‘savaş’ gibi kelimelerin kullanımının yasak olduğu Rusya’da gene büyük bir sızıntı yaşandı. Bu sızıntıda Rus tanklarına ait görüntüler de paylaşıldı. Görüntülerde Ukrayna tarafından vurulan tankların Harkov ve Sumi’nin karşısındaki boş arazide sıralandığı görüldü.

Rusya’nın Ukrayna’da kaybettiği asker ve tank sayısı belli oldu!

KREMLİN’E YAKIN BASIN ORGANI YAZDI

Kremlin’e yakınlığıyla bilinen yayın organlarından Readovka’nın yazdıkları da şok etkisi oluşturdu. Readovka haberinde, Ukrayna’da 13 bin 414 Rus askerinin öldürüldüğünü ve 7 bininin de kayıp olduğunu duyurdu.

“MOSKVA’DA 116 DENİZCİ ÖLDÜ”

Rusya Savunma Bakanlığı’nın günlük bilgilendirme toplantısından alınan verilere dayandırılan haberde öte yandan Ukrayna’nın batırdığı Moskva savaş gemisinde 116 denizcinin öldüğü, 100’den fazlasının da kayıp olduğu aktarıldı. Readovka’nın daha sonra bu haberi silmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Rusya’nın Ukrayna’da kaybettiği asker ve tank sayısı belli oldu!

MARİUPOL’DE TOPLU MEZAR GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

Öbür yandan Mariupol’de de toplu mezar gün yüzüne çıktı. Toplu mezarın 85 metre uzunluğunda olduğu belirlenirken, Mariupol Belediye Başkan Danışmanı Petro Andryushchenko, toplu mezardaki cansız bedenlerin, öldürülen Mariupol sakinleri olduğunu belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.