adplus-dvertising

Rusya’nın BM Daimi Temsilci Yardımcısı Polyanskiy’den ateşkes açıklaması

Rusya’nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilci Yardımcısı Dmitry Polyanskiy, “Ukrayna’nın provokasyonları sebebiyle ateşkesin şu anda iyi bir seçenek olduğunu düşünmüyoruz” şeklinde konuştu.
Takip et
Rusya’nın BM Daimi Temsilci Yardımcısı Polyanskiy’den ateşkes açıklaması
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ederken, Rusya’nın BM Daimi Temsilci Yardımcısı Dmitry Polyanskiy Rus basınına Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin açıklamalarda bulundu. Ukrayna’nın insani koridor çabalarını baltaladığını savunan Polyanskiy, “Ukrayna insani koridorlar açma çabalarımızı baltalıyor, bu sebeple ateşkesin şu anda iyi bir seçenek olduğunu düşünmüyoruz. Çünkü bu fakat Ukrayna kuvvetlerinin gene bir araya gelip Bucha örneğinde olduğu gibi daha çok provokasyon gerçekleştirmesine fırsat yaratır. Bu ateşkes için şu anda herhangi bir gerekçe görmüyorum” şeklinde konuştu.

Ukrayna’nın Rusya aleyhinde esassız suçlamalarla provokasyon hazırlığında bulunduğunu ancak kendilerinin buna rağmen BM’yi bilgilendirdiklerini ifade eden Polyanskiy, “Vaziyet çok endişe verici. Savunma Bakanlığımız, Kiev rejiminin ABD’nin desteğiyle Rus Silahlı Güçlerini kimyasal, biyolojik ve yöntem nükleer silah kullanmakla suçlamak için kademeli olarak provokasyonlar hazırladığına dair verileri toplamaya devam ediyor. Rusya, Kiev tarafından hazırlanması amaçlanan provokasyonlara dair raporları BM’nin dolaşımına soktu” şeklinde konuştu.

“Batı medyası, Rusya’nın Bucha vakasında dahli bulunmadığını itiraf etmeye başladı”

Batı medyasında çıkan haberlere göre Rus ordusunun Bucha şehrinde sivil ölümlerden sorumlu olamayacağını savunan Polanskiy, “Batılı medya kuruluşlarında kısa zaman önce yer alan bazı haberler, Rus ordusunun Bucha vakasına katılmış olamayacağını kanıtlıyor. Özellikle hafta sonu Guardian’da yer verilen yazıya dikkat çekmek isterim. Yazıda sivillerin tüfekle değil, topçu atışları neticesinde olduğunu teyit ediyor. Yazıda insanların misket bombası ve metal parçacıklarla donatılmış top mermileriyle öldürüldüğüne dair bilgi de yer alıyor. Bu vaziyet Bucha’daki iki iddiayı çürütüyor. Birincisi insanların vurulduğu iddiası, ikincisi bunu Rus ordusunun yaptığını. Rus ordusunun Bucha’da bulunduğunu anlamak için askeri uzman olmaya gerek yok. Rus ordusu bulunduğu kenti bombalamaz” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.