Rusya’dan YPG’ye Uyarı: Türk Ordusu Tarafından Ezilirsiniz

Rusya’dan yapılan açıklamada , YPG’nin Suriye’deki güvenli bölgeden çekilmemesi durumunda Türk ordusu tarafında ezileceğini açıkladı.

Türkiye ile Rusya arasında gerçekleştirilen anlaşmanın ardından Kremlin’den, “YPG sınırdan çekilmezse Türk ordusu tarafından ezilecek.” açıklaması geldi.

“YPG ÇEKİLMEZSE TÜRK ORDUSU TARAFINDAN EZİLECEK”

Sözcü Dmitriy Peskov tarafından gerçekleştirilen açıklamada, “ABD, Kürtlere en yakın dost oldu. Fakat gene de onları terk ettiler. Aslında onlara ihanet ettiler ve şimdi Kürtleri sınırda tutmayı ve onları Türklerle savaş vermeye zorluyorlar. YPG, Türkiye sınırından çekilmez ise Türk Ordusu tarafından ezilecek” denildi.

6 SAAT SONUNDA ANLAŞMA SAĞLANMIŞTI

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında 6 saati geçen bir görüşme yapıldı. Görüşmenin ardından iki lider “güvenli bölge” hususunda anlaşma sağladı.

Bu mutabakat çerçevesinde Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı ile terörden arındırıldığı bölgeler TSK’nın elinde olacak. Sınırın diğer tarafında Türk ve Rus askerleri 10 km derinlikte devriye gerçekleştirilecek. YPG ise 30 km’nin haricine çıkartılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı