adplus-dvertising

Rusya’dan Türkiye açıklaması

Son dakika! Ukrayna ve Rusya arasındaki savaş en ateşli günlerinden birini yaşıyor. Ukrayna’nın başkenti Kiev bombardıman altına alınırken Kremlin’den gidişata yönelik bir açıklama geldi. Sözcü Peskov, “Astana’da Putin ve Erdoğan, Türkiye’nin barış müzakerelerine ev sahipliği konusunu görüşebilir” dedi.
Takip et
Rusya’dan Türkiye açıklaması
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Şubat ayında başlayan Rusya- Ukrayna savaşı, son günlerde oldukça şiddetli sürüyor. Ukrayna Rusya için büyük önem taşıyan Kırım Köprüsü’nü bombalarken Putin’in intikamı ise acı oldu. Rus güçleri sabah erken saatlerden beri Ukrayna’nın başkenti Kiev’i bombalıyor. Kentin farklı noktalarından dumanlar yükselirken saldırılarda şimdiye kadar 8 kişi öldü, 24 kişi ise yaralandı.

Dünyanın gözü yeniden bölgeye çevrilmişken Kremlin’den dikkat çeken yeni bir açıklama daha geldi. Kremlin Sözcüsü Peskov, savaşın başından beri Ukrayna ve Rusya arasındaki müzakere görüşmelerine arabulucuk yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı işaret etti.

Rusya, Ukrayna’da 24 Şubat’ta başlayan işgalinin ilk haftalarından bu yana en kapsamlı saldırıları düzenledi.. Ukrayna’nın başkenti Kiev, Lviv, Dnipro ve Zaporijya’da peş peşe patlamalar meydana geldi.

Saldırı ile ilgili Rusya’dan ilk açıklama geldi. Kiev’deki saldırının özel operasyonun bir parçası olduğunu duyurdu.

Açıklamada “Putin ve Erdoğan, Türkiye’nin Rusya-Ukrayna görüşmesine ev sahipliği teklifini görüşebilir” ifadelerine yer verildi.

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Ankara’nın Moskova ile batı arasında Ukrayna konusunda müzakereler düzenleme önerisinin Putin ile Erdoğan arasındaki görüşmede tartışılabileceğini söyledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.