adplus-dvertising

Rusya’dan NATO’ya sert Ukrayna cevabı!

Rusya parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi Kırım Senatörü Kovitidi, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’in Rusya’ya Ukrayna sınırındaki gerilimi düşürme çağrısının ‘alaycı ve inandırıcılıktan son derece uzak’ olduğunu söyledi.
Takip et
Rusya’dan NATO’ya sert Ukrayna cevabı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Federasyon Konseyi Anayasa Mevzuatı ve Devlet İnşası Komitesi mensubu Senatör Olga Kovitidi, Russia Today (RT) televizyonuna demecinde Stoltenberg’in Rusya’ya Ukrayna sınırındaki gerilimi düşürme çağrısının ‘alaycı ve inandırıcılıktan son derece uzak’ olduğunu belirtti.
ABD’yi ‘dünya maskarası’ olarak tanımlayan Kovitidi, bu ülkenin bir defa daha ‘tarafsız statüsünü’ bir defa daha teyit ettiğini ifade etti.

Rus senatör, ABD’nin Ukrayna’da ‘bu devleti de facto egemenlikten yoksun bırakarak’ darbe düzenlediğini, şuanda de bu ülkede alevlenen çatışmanın suçlularını bulmaya çalıştığını vurguladı.

Kovitidi, “Yerleşik geleneğe göre NATO, suçlama aracı olarak öne çıkıyor. Bu arka planda NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in Rusya’ya sözüm ona ‘Ukrayna çevresindeki gerilimi düşürme’ çağrıları alaycı ve inandırıcılıktan son derece uzak görünüyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.